Free songs
Home / Komerčné články / Keď sa v živote musíme uskromniť
Keď sa v živote musíme uskromniť

Keď sa v živote musíme uskromniť

Aj keď bez peňazí, máme krásnych sedem dní v týždni… spieva vo svoje piesni jeden z najznámejších slovenských spevákov. No, ak by sme žili niekde v lese, či v jaskyni, živili sa korienkami rastlín a lovili zvieratá, tak by nám peniaze zrejme nechýbali a život by bol pre nás jednoduchý a svojim spôsobom krásny. Samozrejme, že som text vytrhla z kontextu, kde je to myslené trošku inak, no keď sa tak nad tým zamyslíte, tak život bez peňazí je v dnešnej dobe s najväčšou pravdepodobnosťou nemožný.

Sú ľudia, ktorí dokážu vyžiť z mála a aj keď sú často bez peňazí, nikdy si od Vás nepožičajú ani cent. Pýtate sa, kto sú tí ľudia, ktorí dokážu žiť takto skromne? Skúste sa nad tým zamyslieť. Kto k životu veľa nepotrebuje, málokedy si posťažuje a má v sebe pokoru? Aj napriek tomu, že by si zaslúžil žiť lepšie, pretože celý život poctivo pracoval? Odpoveď ľahká. Nejeden slovenský dôchodca, ktorý často ledva vyžije zo svojho biedneho dôchodku.

shutterstock_172122569-490x300

Predstavte si, že máte mesačne k dispozícii v čistom 370 Eur. Vezmite si do ruky kalkulačku a počítajte. Keď odčítate povinné mesačné poplatky ako platby za elektrinu, vodu, plyn, TV, či telefón, tak Vám môže na vyžitie zostať maximálne 220 Eur. Na deň Vám tak na vyžitie zostane cca 7 Eur. No a teraz si spočítajte ako asi vyzerá denná strava takéhoto dôchodcu. Na raňajky môže utratiť 1 Euro, na obed 4 Eur no a na večeru povedzme 2 Eurá. Na oblečenie či zábavu musí zabudnúť. No, ak sa na obed uskromní a utratí len 3 Eura, tak si môže za 1 Euro zájsť s kamarátom na jedno pivo. Na dovolenku, čo i len v lacnom hoteli v Nízkych Tatrách môže zabudnúť.

Absolútny luxus vo forme wellnessu mu poskytne záhradka, kde sa môže akurát tak ošpliechať vodou z hadice. No aj s tou musíte narábať opatrne. Pre dôchodcu je aj voda drahá. A takto si žije a snaží sa ušetriť každý cent, aby vnúčatku za dobré koncoročné vysvedčenie mohol podarovať 5 Eur. Zdá sa Vám to pri Vašich mesačných príjmoch a výdajoch neuveriteľné? No, žiaľ je to tak. A takýto príjem často nemá len dôchodca, ale aj iní zamestnanci, ktorí vykonávajú rôzne profesie. A treba otvorene povedať, že vyžiť z takejto „almužny“ je niekedy naozaj ťažké.

Scroll To Top