Free songs
Home / Tipy & triky / Investičné zlaté mince – oplatia sa aj v dnešnej dobe?
Investičné zlaté mince – oplatia sa aj v dnešnej dobe?

Investičné zlaté mince – oplatia sa aj v dnešnej dobe?

Rozmýšľate nad investíciou do zlata a neviete sa rozhodnúť, akú podobu zlata je najvýhodnejšie kúpiť? V aktuálnej dobe dávajú najväčší zmysel práve investičné zlaté mince. Prečo?

Nákup zlatých zliatkov a tehličiek je medzi Čechmi a Slovákmi veľmi populárny. Žiadna česká mincovňa však investičné zlato v podobe zliatkov a tehiel nevyrába. Významnú úlohu tak hrajú najmä švajčiarske rafinérie, ktorých zlato je populárne v celom svete. Medzi najznámejšie patria najmä rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Aj zlatnícky priemysel však zasiahla korona kríza a kvôli nariadeniam švajčiarskej vlády museli byť tieto rafinérie zatvorené, čo sa výrazne odrazilo na ich produkcii zlata. Dnešná situácia je taká, že zlata a striebra je stále nedostatok, a teda zohnať drahšie zlaté tehly či zliatky je pomerne náročné. Napriek tomu si však zlato stále perfektne drží svoju hodnotu a je rozhodne dobrý nápad investovať do neho.

Keďže tehličky a zliatky sa nedajú len tak ľahko zohnať, najväčšia pozornosť sa začína obracať najmä na zlaté mince, ktoré sú skvelou investičnou príležitosťou. V našich končinách sa azda najviac oplatia zlaté mince prestížneho výrobcu Wiener Philharmoniker, ktoré sú vyrábané z rýdzeho zlata najvyššej kvality a razia sa v hmotnostiach 1 Oz a nižších. Napriek ich rýdzemu zloženiu sú tak dostupnou investíciou skutočne pre každého.

Nákupná cena bez dane!

Veľkou výhodou zlatých mincí Wiener Philharmoniker je skutočnosť, že sa predávajú za cenu čistého zlata, teda pri ich kúpe nemusíte platiť daň zo zberateľskej hodnoty, či DPH. Cenovo vychádzajú zlaté mince Wiener Philharmoniker lacnejšie ako švajčiarsky zliatok rovnakej hmotnosti. Plusom je aj ich estetická hodnota, kým tehličky či odliatky neprinášajú vizuálne potešenie, mince si môžete hrdo vystaviť do svojej zbierky, alebo si ich vziať do ruky a ukázať ich priateľom.

Investovať do zlata Wiener Philharmoniker má v dnešnej dobe veľký význam, keďže si drží hodnotu a kedykoľvek ho môžete predať, stávate sa tak nezávislými od ekonomických zmien v krajine. Tak neváhajte a investujte do výhodných zlatých mincí aj vy!

Scroll To Top