Free songs
Home / Komerčné články / Ako by mala vyzerať tvorba internetových stránok v praxi 
Ako by mala vyzerať tvorba internetových stránok v praxi 

Ako by mala vyzerať tvorba internetových stránok v praxi 

Pod tvorbou internetových stránok by sme si mali predstaviť komplexnú oblasť, ktorá v sebe zahŕňa množstvo činností a tie nie sú striktne orientované výlučne na oblasť programovania. Väčšina z činnosti spadajúcich oblasti tvorby internetových stránok nikdy nekončí a v našej pozornosti by mali byť počas celej životnosti webu. Trendy sa v otázke tvorby internetových stránok menia pomerne rýchlo a akékoľvek zaváhanie by sa nám na popularite či návštevnosti mohlo značne odzrkadliť. Pozrime sa preto na niektoré pravidlá, ktorých dodržiavaním sa tvorba web stránok môže stať o poznanie efektívnejšou.

Tvorba internetových stránok je živý proces počas celej doby fungovania webu

Na úvod by sme začali spamovaním, ktoré zvyknú menej skúsení majitelia internetových obchodov považovať za jednoduché a efektívne. V súčasnosti už však ani jeden z týchto prívlastkov neplatí a takejto praktike by sme si pri tvorbe internetových stránok a zvyšovaní ich návštevnosti mali radšej vyhnúť. Kľúčové slová by sme teda nemali používať príliš husto a takýto prístup netvorí pridanú hodnotu pre vyhľadávač a návštevníka otravuje na pomerne slušnej úrovni. Ak by sme sa k tejto taktike uchýlili, vyhľadávač by nás celkom určite penalizoval.

Pri kľúčových slovách ešte ostaneme a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že krátke slová sú najúspešnejšie. Vo väčšine prípadov to tak však nie je a určite by sme sa nemali zaoberať len najviac vyhľadávanými slovami a ich spojeniami. V praxi je totižto pomerne rozšírené tzv. long tail vyhľadávanie. Aj keď si to možno neuvedomujeme, no väčšina nami zadaných výrazov je do vyhľadávačov zadávaná vo viacslovnom variante. Trend je teda celkom jednoznačný, a síce tendenciu spresňovať hľadané výrazy má stále viac a viac ľudí. Tvorba internetových stránok sa opiera aj o kvalitnú formuláciu titulkov, ktoré by mali byť obohatené aj o vhodné kľúčové slová. Ideálna dĺžka titulkov je cca 60 znakov. Dlhšie varianty by sme určite neodporúčali, keďže bežný návštevník sa pomerne jednoducho nechá odradiť príliš dlhými textami.

Bližšie informácie o tom ako by mala vyzerať úspešná internetová stránka nájdete na internetovej stránke https://www.webest.sk/, stačí len kliknúť a dozviete sa viac.

Scroll To Top