Free songs
Home / Bývanie / Inšpirujte sa inovatívnymi funkciami a skvelým dizajnom!
Inšpirujte sa inovatívnymi funkciami a skvelým dizajnom!

Inšpirujte sa inovatívnymi funkciami a skvelým dizajnom!

Dnešný trh je presýtený rôznymi sanitárnymi výrobkami so skvelými funkciami a vzhľadom. Ani kúpeľňový nábytok nezaostáva, a preto máte dnes väčšie možnosti si vybrať to pravé orechové. Dlho neváhajte a premeňte starú kúpeľňu na vysnívanú.

Ako začať?

Či už rekonštruujete alebo zariaďujete kúpeľňu v novostavbe môžete to hravo dokázať aj sami. Výhodami osadenia sprchového kúta je nielen úspora priestoru a lepšia hygiena, ale i množstvo minutej vody. Nezabúdajte, že pri každej rekonštrukcii kúpeľne musíte mať súhlas od majiteľa domu, ak ním nie ste vy sám, ale i povolenie stavebného úradu s príslušnými dokladmi o rozvode vody a elektriny. Po odsúhlasení vašej nastávajúcej činnosti informujte susedov, ak bývate v paneláku a až potom môžete začať.

Montáž sprchového kúta

Poskladanie sprchového kúta pozostáva z jednoduchých krokov, ktoré zvládne splniť aj domáci majster. Vyberte si model podľa vašich preferencií, zmerajte veľkosť sprchovej vaničky a skontrolujte obklad, ktorý si idete kúpiť. Po umiestnení a upevnení vaničky a nanesení obkladu môžete namontovať aj sprchové sety s horným alebo spodným uchytením. Poriadne ich utesnite a pripravte si sprchové steny alebo ak máte vymurované steny, tak sklenené dvere na sprchový kút.

Dávajte si pozor na to, aby ste dodržali miery sprchovej zásteny, pretože len tak môžete osadiť sprchové dvere. Ich správnu polohu skontrolujte vodováhou. Ak je bublinka vo vodováhe v strede dvere sú osadené rovno. Pri zatváraní by mali dvere pekne sedieť a ľahko sa otvárať. Nakoniec vyčistené bočné priestory, ktoré sú medzi stenou a dverami utesnite škárovacou hmotou alebo silikónom a zahlaďte pomôckou na škáry, ktorú predtým ešte namočíte do mydlovej vody. Keď zaschne tesniaci tmel, sprchový kút je pripravený na použitie.

Scroll To Top