Free songs
Home / Komerčné články / Čím je Michael Kors výnimočný?
Čím je Michael Kors výnimočný?

Čím je Michael Kors výnimočný?

Ľudia radi pokladajú záludné otázky. Bolo skôr vajce alebo sliepka? Koľko Nemcov treba na výmenu žiarovky? Čo sa stane, keď skrížite Ázijca s chobotnicou? Alebo čo sa narodí mame židovke a otcovi Švédovi v New Yorku? Keby vás náhodou zaujímala odpoveď na poslednú otázku, tak znie Michael Kors. Sen mnohých žien, na ktorého nežiarlia ani priatelia, manželia či milenci. Ako to dokázal? Jednoducho, ženy netúžia po ňom samotnom, ale po jeho kabelkách a hodinkách. Teda nie tých jeho, ale tých od neho. Čím je tento dizajnér výnimočný?

Karl Anderson či Michael Kors?

V roku 1959 sa v New Yorku narodila hviezda dizajnérskeho neba. No vtedy ešte netušila, že sa bude volať Michael Kors. Maličký svetový dizajnér brázdil tento svet s menom Karl Anderson. A povedzte úprimne. Kúpili by ste si radšej hodinky Michael Kors alebo hodinky Karl Anderson? Je to tak, meno robí veľa, hlavne v dravom svete módy. Značka Michael Kors vznikla v roku 1981 a založil ju 22 ročný Karl Anderson. Hoci existovala roky, veľa sa o nej nevedelo. Jej prvý obchod bol otvorený až v roku 2006.

screen-hodinky-sk-hodinky-michael-kors

Aj taký velikán ako Kors zbankrotoval

Michael Kors zbankrotoval v roku 1993, čo ho na chvíľu donútilo stiahnuť svoju značku z obehu. Nasledujúce štyri roky boli pre Korsa náročné. Až potom sa dokázal postaviť na nohy a opäť rozbehnúť svoj biznis. Tentokrát sa zameral na lacnejšie výrobky, ktoré by zaujali viac ľudí a oslovili masy. V tom istom roku sa stal hlavným dizajnérom vo francúzskom módnom dome Celine. Kors uprednotnil istotu peňazí od Celine a svoju značku zatlačil trošku do úzadia. Až v roku 2003 rozbehol oveľa skúsenejší Michael svoj vlastný biiznis naplno. A uspel.

Kors a celebrity

Pomohli celebrity dostať sa na výslnie alebo Kors pomohol im? Ide to ruka v ruke. A kto hrdo nosí výrobky od Michaela? Michelle Obamová, prvá dáma USA si na svoje prvé fotenie v prezidentskom dome obliekla šaty od Michaela Korsa. Okrem toho Kors zažiaril aj vo filme Diabol nosí Pradu. Chcete aj vy kúsok od tohto svetového dizajnéra? Navštívte Hodinky.sk a vyberte si hodinky, ktoré rozžiaria vaše zápästie.

Scroll To Top