Free songs
Home / Bývanie / Časom overené typy na chladné zimné večery
Časom overené typy na chladné zimné večery

Časom overené typy na chladné zimné večery

Rýchle, jednoduché a cenovo dostupné spôsoby, ako si pri poklese vonkajšej teploty udržať v domácom prostredí príjemné teplo. Či je to mesto, alebo obec, zima nepotrebuje žiadnu navigáciu, aby sa dostala do každého kúta nášho územia. Šetrenie je dôležité pre každú rodinu a jedným zo spôsobov ako docieliť zníženie nákladov, je otáčanie meračov tepla na vašich radiátoroch. Skúste to aj inak. Naše jednoduché, možno pre niekoho staromódne triky vám ukážu, ako si zaistiť vlastný pocit tepla.

Dlhé zimné večery

Dlhé zimné večery

Noste viac vrstiev

Možno sa vám to nezdá príliš vynaliezavé,ale rada je to dobrá. Aj keď to nie je pre všetkých veľmi pohodlné, v zimnom období to jednoducho svoje opodstatnenie a zmysel určite má. Veľký pocit tepla dodáte vášmu telu, ak si prekryjete tie partie, ktoré nie sú obalené žiadnym tukom. Tenká koža na týchto miestach nestačí pružne reagovať na vonkajšie podnety tak náhle. Rýchly prísun tepla si doprajete, ak použijete prikrývku na hlavu, krk, zápästia rúk alebo členky nôh. Naozaj to môžete hneď vyskúšať a na vlastnej koži pocítite, či sa príjemné zahriatie dostavilo.

 

Používajte koberce

Laminátové podlahy, dlažba, alebo drevené parkety. Veľa z týchto materiálov dnes zdobí väčšinu obydlí, no v konečnom dôsledku môžu v celom priestore pôsobiť príliš chladne. Zvážte kúpu menšieho koberca, pretože jeho textilný materiál zaistí pod nohami väčší pocit tepla. A ak už nejaké v miestnosti máte, zvážte ich výmenu za koberec s hrubším vlasom a podložkou. Ďalšou výhodou tohto postupu je aj možnosť zmeny interiérového dizajnu a farieb, napríklad podľa ročného obdobia.

Koberce

Používajte koberce

Záves má tiež svoje miesto

Je to podobné, ako pri kobercoch. Tradičný domov si môžete zmeniť originálnym závesom. Ťažšie a hrubšie tienidlá, inštalované počas tohto obdobia sú efektívny spôsob, ako udržať teplo v miestnosti a zabrániť prenikaniu chladného vzduchu cez vaše okná. Rovnako sú ideálnym bytovým doplnkom, ktorým tiež zmeníte celý priestor na nepoznanie.

 

Dvere a okná plné prievanu

Poznáte situáciu, kedy pozatvárate všetky okná a dvere a predsa cítite chladný vzduch. Nemusíte minúť ani euro a s týmto trikom si vyrobíte vlastný zlepšovák. Naplňte starú pančuchu pieskom, alebo podobným materiálom, na konci urobte uzol a položte na miesto kde preniká chlad. Pod dverami, na okennej parapete, alebo v malých prasklinách táto vecička urobí naozaj svoje.

 

Zmeňte smer

Všetci veľmi dobre vieme, že teplo v miestnosti sa najviac hromadí a stúpa do jej vrchnej časti. Pokiaľ máte na strope ventilátor stačí zmeniť jeho smer točenia. V technicky vybavenejších zariadeniach, to predstavuje otáčanie proti smeru hodinových ručičiek a v prípade, že nemáte automatické prepínanie stačí otočiť samotné lopatky. Podstatné je aby teplý vzduch ich pohybom cirkuloval opačne, smerom nadol.

Scroll To Top