Free songs
Home / Zdravie / Choroby / Ako zvládnuť problémy s učením, ktoré trápia vás aj vaše dieťa?
Ako zvládnuť problémy s učením, ktoré trápia vás aj vaše dieťa?

Ako zvládnuť problémy s učením, ktoré trápia vás aj vaše dieťa?

Každé jedno dieťa bez ohľadu na jeho schopnosti potrebuje lásku svojich rodičov. Je to tá najväčšia podpora na zvládnutie každého problému a prekonanie aj tej najťažšej prekážky. Základom teda je, aby ste túto formu prirodzených inštinktov nepodceňovali.

Vaše dieťa sa s takouto oporou oveľa lepšie vyzbrojí pre podmienky neľútostného sveta.

Ešte dôležitejšie je to pre deti, ktoré odmalička trpia ochorením, vrodenou vadou a poruchami pri učení. Snažiť sa zmierniť ich odlišnosť, zvýšiť sebadôveru a odhodlanie pokračovať ďalej aj tam, kde to nie je práve jednoduché. To je podpora, ktorou môžete vašim deťom pomôcť zvládnuť nie len prvé dni v škole, ktorá sa už nezadržateľne blíži.

Uprednostnite jeho záujmy

Je prirodzené, že chcete pre svoje dieťa len to najlepšie, ale akademický úspech, hoci je dôležitý, nie je vždy ideálnym a konečným cieľom. To, čo naozaj pre svoje dieťa chcete, je predsa šťastný a naplňujúci život. S povzbudením a správnou podporou si môže vaše vybudovať silný pocit sebadôvery, čo je pevný základ pre celoživotný úspech každého z nás.

Zmierte sa s tým

Pomôcť niekomu s jeho problémom môžete iba vtedy, pokiaľ sa zbavíte strachu.

Pri hľadaní spôsobov, ako pomôcť deťom s poruchami učenia, nezabudnite, že hľadáte spôsob, ako pomôcť im a možno aj sebe. Vašou úlohou rodiča nie je “vyliečiť” poruchu učenia, ale dať svojmu dieťaťu sociálne a emocionálne nástroje, ktoré potrebuje na to, aby pracovalo prostredníctvom dostupných výziev.

Ani správny postoj nevyrieši všetky problémy spojené s postihnutím hneď, ale môže dať dieťaťu nádej a istotu, že sa veci časom môžu zlepšiť a nakoniec tak uspeje

Zvládnite neľahké situácie

Porucha učenia nie je neprekonateľná. Pripomeňte si, že každý čelí vo svojom živote určitým prekážkam. Na vás, ako rodičoch je, aby ste svoje dieťa naučili, ako sa s týmito prekážkami vyrovnať, bez toho, aby boli v niečom obmedzované. Nedovoľte, aby vás testy, školská byrokracia a nekonečné papierovanie odrádzali od toho, čo je naozaj dôležité – dajte svojmu dieťaťu dostatok emocionálnej a morálnej podpory!

Staňte sa odborníkom v danej oblasti

Vykonávajte svoj vlastný výskum a udržujte krok s novým vývojom v oblasti programov vzdelávania a zdravotného postihnutia, terapií a vzdelávacích techník. Veľa ľudí vám môže odporúčať odborníkov, lekárov a terapeutov. Aj to môže byť jedno z riešení, pomoc sa vždy cení. Nesmiete však zabudnúť, že najdôležitejším odborníkom pre vaše dieťa ste vy!

Buďte advokátom dieťaťa

V podmienkach fungovania nášho zdravotného systému sa tomu jednoducho nevyhnete. Vaše dieťa nemá prostriedky na to, aby si mohlo zaistiť a vybojovať ideálne podmienky, vy ste jeho (zákonný) zástupca, obhajujte ho na každom kroku a objavte v sebe úlohu proaktívneho rodiča, ktorý bojuje za šťastie svojho potomka. Aj to vie pomôcť.

Scroll To Top