Free songs
Home / Komerčné články / Ako vybrať písacie potreby?
Ako vybrať písacie potreby?

Ako vybrať písacie potreby?

Ako dieťa takmer každý z nás miloval písacie potreby, rôzne pastelky, fixky. Aj keď detstvo je obdobie, kedy si s písacími potrebami užijeme najviac zábavy, ani v dospelosti si vӓčšina ľudí nevystačí len s obyčajnou ceruzkou. Mnohým z nás sa výborne píše guľôčkovým perom, iný zas milujú klasické plniace perá. Iní zas nedajú dopustiť na zvýrazňovače, ktoré im pomôžu orientovať sa v textu. Čo všetko nám svet písacích potrieb prináša?

Keď potrebujete písať na papier

Guľôčkové pero je klasika, ktorá je využívaná najčastejšie. Toto pero funguje na základe guľôčkového mechanizmu, ktorý v podstate kopíruje princíp ložiska. Jeho náplň je veľmi hustá a ponúka široké spektrum farieb. Tak isto aj vonkajší dizajn pera môže byť veľmi rôznorodý a vy si vďaka tomu vyberiete také, ktoré vám dokonale padne do ruky. Ich výhodu je pomerne dlhá životnosť a že sa písacia časť dá zasunúť do vnútra pera, nehrozí preto ušpinenie.

Roller je veľmi obľúbený typ pera vďaka ľahkosti, s akou sa s ním píše. Atrament v ňom totiž nie je založený na olejovom základe, ale je riedený vodou. Vďaka tomu sa ľahšie prenáša na papier a vytvára aj ostrejšie linky. Aj v tomto prípade si môžete vybrať z niekoľkých farieb náplní.

Veľký dojem určite urobíte s plniacim perom. Nielenže má výsledný text svoje špecifické prevedenie, naviac sa dajú plniace perá kúpiť v naozaj luxusnom prevedení, ktorý hraničí s módnym doplnkom. Keď vám pero dopíše, stačí len vymeniť atramentovú bombičku, naplníte konvertor, alebo piest.
Nevýhodou je, že vám môže pero pri neopatrnom používaní vytiecť. Niekedy sa tiež vie stať, že atrament na napísanom papieri skoro úplne vybledne. Preto kupujte je taký, ktorý je kvalitný.

Lineri sa najčastejšie používajú, keď chcete písať farebne. Nie je ale problém si kúpiť aj čierny alebo modrý a písať s ním bežný text. Vďaka nemu vykúzlite naozaj úzke písmo, preto sa hodí najme tam, kde nemáte veľa miesta.  Napr. vtedy, keď si píšete poznámky do vytlačeného textu. Ich nevýhodou je nižšia kĺzavosť, kvôli ktorej vás pri dlhšom písaní môže začať bolieť ruka.

Popisovače sú výborní pomocníci

Ak potrebujete popísať nejakú vec, napr. fľašu domáceho sirupu, a chcete mať istotu, že sa nápis nezmaže, kúpte si permanentný popisovač. Ním napísaný text sa stane vodeodolný. Je len na vás, či si vyberiete čierny, zelený, alebo inú farbu.

Ako napovedá názov, popisovače na flipcharty sú vyrobené pre tento účel, popisovače na biele tabule sú zas tie správne na magnetickú tabuľu. Lakový popisovač sa používa na silné krycie značenie akýkoľvek materiálov, či už je to sklo alebo kov.  Svoje špeciálne popisovače majú aj CD a DVD nosiče. Ani tu sa výrobcovia neobmedzujú len na čiernu farbu.

Určite je dobré mať vždy v zálohe rôzne farby zvýrazňovačov, vďaka ktorým sa v textu nestratíte. Pomôžu tiež vo chvíli, kedy chcete sami seba, ale aj druhých ľudí, na niečo upozorniť.

Vymenované široké spektrum písacích potrieb je len zlomok toho, čo odvetvie kancelárskych potrieb ponúka. Ďalšie vychytávky nám vedia pomôcť v prípade, kedy sme sa zmýlili. Tými sú najme korekčné strojčeky a korekčné ceruzky. Hodiť sa vám budú ale určite aj ceruzky, strúhadlá, gumy, mikroceruzky, pravítka a ďalšie papiernické zbožie, ktoré je vždy dobré mať po ruke.

Scroll To Top