Free songs
Home / Nezaradené / Ako si vyrobiť domáci osviežovač vzduchu?
Ako si vyrobiť domáci osviežovač vzduchu?

Ako si vyrobiť domáci osviežovač vzduchu?

Chceli by ste si rozvoňať svoj príbytok, no máte obavy, že priemyselne vyrábané osviežovače vzduchu sú len čistá chémia, ktorá vám prinesie viac škody ako osohu? Vyrobte si svoje vlastné! Nepotrebujete k tomu ani chemické laboratórium, ani žiadne zvláštne schopnosti či suroviny, aby ste to dokázali. Presvedčte sa o tom sami.

shutterstock_166816565

Vyrobte si gélový osviežovač

Vyrobte si svoj vlastný gélový osviežovač vzduchu, ktorý rozvonia váš domov. Čo všetko budete potrebovať?

  • menšie zaváraninové poháre
  • potravinárske farbivo (farbu si vyberte tú, ktorá sa vám páči)
  • vonný olej (opäť podľa vašich preferencií)
  • 4 sáčky neochutenej želatíny
  • soľ, najlepšie morskú
  • vodu
  • šporák, hrnce – klasické kuchynské vybavenie

Ako na to?

1. Do každého pohára na zaváranie pridajte čajovú lyžičku vonného oleja. Samozrejme, môžete pridať aj viac, keď chcete mať svoj osviežovač silnejší, no neprežeňte to. Pretože priveľmi výrazný osviežovač vzduchu pôsobí potom rušivo. Okrem toho tam pridajte aj potravinárske farbivo. Výhodou je, že si môžete vyrobiť viac farieb s rôznymi vôňami, hneď na jeden krát, je to len vás.

2. Dajte si v malom hrnci variť približne 200 ml vody, keď začne voda vrieť, pridajte želatínu a miešajte ju dovtedy, kým sa nerozpustí. Potom pridajte ďalších 200 ml a polievkovú lyžicu soli.

3. Keď sa vám soľ roztopí, môžete začať tento magický roztok liať do pripravených zaváraninových pohárov. Nechajte vychladnúť a stuhnúť približne jeden deň. Takýto domáci osviežovač vám vydrží približne aj viac ako mesiac. Jednoduché, čo poviete?

Scroll To Top