Free songs
Home / Bývanie / Ako si vybrať perfektného realitného makléra?

Ako si vybrať perfektného realitného makléra?

V predaji a kúpe nehnuteľností sa bežný človek veľmi nevyzná. Je potrebné mať dostatočný prehľad a dávať si pozor na veľa vecí, aby sme predali alebo kúpili správne. Preto sa oplatí využiť služby realitného makléra. Hľadajte však odborníka.

Dobrého makléra spoznáte takto

Ako už pri prvom stretnutí zistíte, že tento človek pre vás skutočne môže urobiť veľa? Mali by ste si na ňom všímať najmä toto:

  1. Kladie veľa (relevantných) otázok

Dobrý maklér sa veľa pýta. Chce vedieť, čo naozaj potrebujete, akú nehnuteľnosť hľadáte. Alebo chce vedieť všetko o nehnuteľnosti, ktorú ponúkate. Ak vás maklér na začiatku odbije dvojminútovým rozhovorom, zrejme ste nenašli toho správneho.

  • Nehnuteľnosti sú jeho profesijný život

Je to preňho práca na plný úväzok. Venovať sa nehnuteľnostiam len popri inej práci sa naozaj nedá plnohodnotne. Nebudete predsa absolvovať obhliadky len občas, pretože inak sa to vášmu maklérovi nehodí…

  • Dokáže nehnuteľnosť dokonale prezentovať

Slovom, aj obrazom. Musí vedieť vyhotoviť kvalitné a profesionálne fotografie a video. Samozrejmosťou je inzerát, ktorý ponúka všetky potrebné informácie, bez chýb a zavádzajúcich údajov.

  • Pozná daný realitný trh

Či už chcete kúpiť byt v Prievidzi alebo predať obchodný priestor v Bratislave, na tom nezáleží. Ak vám realitný maklér ponúka svoje služby, v danom realitnom priestore by sa mal dokonale orientovať. Iba tak vám môže ponúknuť tie najlepšie služby. Samozrejme, nikto učený z neba nespadol a začínajúci maklér nemôže trh poznať úplne dokonale. V tom prípade je však dobré, ak ho „zastrešuje“ overená realitná kancelária.

  • Dokáže vám poskytnúť komplexné služby

Ktoré zahŕňajú napríklad kompletný poradenský servis a vyhotovenie zmlúv.

Buďte si istí, že takýto maklér pre vás urobí skutočne všetko, čo bude v jeho silách.

Scroll To Top