Free songs
Home / Cestovanie / Aké sú možnosti gastronómie v Bratislave?
Aké sú možnosti gastronómie v Bratislave?

Aké sú možnosti gastronómie v Bratislave?

Niekedy máme chuť na denné menu, inokedy zvíťazia požiadavky na konkrétne jedlo a prostredie.DonAppetit.sk vám pri výbere najvhodnejšieho stravovacieho zariadenia ochotne pomôže.

Príjemné posedenie na terase

Konzumovať jedlá a nápoje v interiéri vieme aj doma alebo v závodnej jedálni nášho zamestnávateľa. Keď si túžime skutočne prevetrať hlavu a prísť pri obede na iné myšlienky, najlepšie nám bude na terase. Už malé deti vedia, že vonku chutí najlepšie… Či si na svojej obľúbenej reštauračnej terase v Bratislave každý deň vychutnáte obedové menu, alebo si tam zájdete po práci na kávu či pivo, okrem kulinárskeho zážitku a príjemných chvíľ so svojimi láskami či priateľmi môžete nakŕmiť aj svoju umeleckú, príp. romantickú dušu. Stačí si z ponuky prevádzok s terasou zvoliť takú, čo ponúka nádherné výhľady alebo dokonca posedenie pri hudbe.

Kam v Bratislave na raňajky, rýchly olovrant alebo dezert?

Sú tu takí, čo si v pohodlí domova doprajú praženičku a kávu, no potom aj tí, ktorí večne nestíhajú alebo začínajú v práci tak skoro, že sa ešte chuť na jedlo nestihne dostaviť. Nech ste sa našli v ktorejkoľvek kategórii, občas dobre padne i malá zmena v našom stereotypnom živote. Sú podniky, ktoré vám raňajky pripravia s láskou a kde sa na vás usmejú, aj keď ešte ledva vidíte. Nájdite si v aplikácii DonAppetit miesta, kam sa oplatí zájsť na raňajky.

Nabijú vás energiou do nového dňa. A občas sa nezabudnite zastaviť ani na dobrý burger či sladkú maškrtku v podniku, ktorý deň čo deň v Bratislave obchádzate. Nik neodolá sladkým alebo slaným palacinkám či hamburgeru, ktorý v dnešnej gastronómii vie splniť prísne kritériá na vzhľad aj na zloženie a pritom pošteklí Vaše chuťové poháriky a zaženie vlčí.

Chuť na konkrétnu zahraničnú kuchyňu? Talianska, mexická, maďarská, česká, všetky sú obľúbené, no iba málokedy si doma tieto pokrmy pripravíme dokonale. Najlepšie vám budú chutiť od profesionálov, stačí si ich v Bratislave vyhľadať.

Luxusný kopček zmrzliny i pena na obľúbenom nápoji

V Bratislave si nedoprajete len výdatné raňajky, burger či palacinky, ale sa v nej viete aj dobre osviežiť, napríklad pri porcii ovocnej zmrzliny. Haha, keby len ovocnej! V hlavnom meste ponúkajú aj zeleninové zmrzliny či zdobené zmrzliny v čiernych kornútkoch, príp. kornútkoch z trdelníka. Keď sa dostaví nuda, treba ju zahnať lahodným studeným kopčekom zmrzky! Pri maškrtení na terase vám jednoducho musí každý okoloidúci závidieť!

Vo voľnom čase si však rovnako môžete zájsť aj na kávu alebo pivo. Sami či v príjemnej spoločnosti, to je úplne jedno, prím bude aj tak hrať šálka kávy alebo pohár piva s penovou čiapočkou. A verte či nie, chutiť vám budú práve preto, že si na ich príprave dáva personál kaviarní a pivární tak veľmi záležať. Stačí mať k dispozícii tie najkvalitnejšie suroviny a rozumieť technológii prípravy nápojov, a už si ani inú obľúbenú prevádzku nemusíte hľadať.

Scroll To Top