Free songs
Home / Tipy & triky / Aká je kvalitná potrava pre vašich domácich miláčikov?
Aká je kvalitná potrava pre vašich domácich miláčikov?

Aká je kvalitná potrava pre vašich domácich miláčikov?

Mnohí z vás sú určite milovníkmi domácich zvierat. Starať sa o psíka, mačku či malého králika nemusí byť jednoduché. Obzvlášť pri výbere ich potravy je potrebné dávať pozor na to, aby to čo jedia, poskytovalo dostatok živín a látok pre ich zdravý život. Ak ešte len zvažujete chov domáceho zvieratka, v tomto článku sa dozviete o vhodných produktoch, ktorými ho môžete kŕmiť. Starostlivosť zahŕňa aj pravidelnú pozornosť, prechádzky a hladkanie zvieratka. Ale to je mnohým z vás už určite známe.

Možno ste ako malé dieťa stále snívali o vlastnom psovi či mačke, o ktorých by ste sa mohli starať, ale vaši rodičia vám opakovali, ako je to náročné, a že sa o to budete musieť riadne postarať. V niektorých domácnostiach sa psíky uživia najmä domácou stravou, zvyškami jedál po domácich pánov, zvyšným mäsom alebo len niečím, čo si pre seba uchmatnú. Vo veľa prípadoch to môže nesprávne vplývať na ich životosprávu.

Vyhnite sa extrému

Pri chove domáceho miláčika by ste mali dbať o to, aby váš pes či mačka neboli príliš vychudnutí, alebo naopak prekŕmení. Pri nedostatku pre nich potrebného jedla môžu byť podvyživení a nemať tak dostatok energie pre pohyb. Naopak pri prílišnom prekrmovaní môžu zvieratá pribrať, zlenivieť a stratiť tak časť svojho prirodzeného inštinktu.

Lahôdky ako doplnok stravy

Vhodným doplnkom stravy pre vášho miláčika môže byť krmivo pre mačky Bardog Kitten, ktoré nájdete na internetovej stránke spoločnosti vetservis.sk. Nájdete tam aj rôzne iné produkty pre vaše zvieratká, napríklad prémiové krmivo pre králiky, ktoré je vhodné aj pre morčatá a hlodavce. Poskytuje dostatok živín a látok pre zdravý vývoj.

V ponuke krmív dominuje značka Bardog, ktorá zastrešuje aj kvalitné krmivo pre psíkov. Obsahuje rôzne vitamíny a ich produkty sú vhodné pre rôzne plemená, dokonca aj pre psy s ťažkým trávením. Zamerajte sa na kvalitu a vhodnú potravu pre vaše zvieratko a pomôžte mu tak zdravému životu.

Scroll To Top