Free songs
Home / Móda a krása / 5 typov šortiek pre to najlepšie leto

5 typov šortiek pre to najlepšie leto

Leto si bez šortiek nejde predstaviť. V tomto pohodlnom kúsku strávime takmer štvrť roka a nosíme ho všade – do práce, na rande, na drink alebo na prechádzku. Problém nastáva, keď zistíme, že pre každú z týchto príležitostí pasujú iné šortky. Preto vám ukážeme, ktoré typy šortiek si zaobstarať, aby ste mali vyladený základ letných outfitov.

 

  1. Bermudy

Najlepšia voľba pre kancelárske prostredie? Jednoznačne bermudy. Dĺžka nohavíc končí pri kolenách a tým pádom spĺňajú väčšinu predpísaných firemných dresscode. Vy sa tak nemusíte piecť v dlhých nohaviciach. Medzi ďalšie výhody bermúd patrí, že zakryjú nejaké to kilo na stehnách navyše alebo schovajú väčší zadoček.

Akonáhle nájdete v obchode skvelý kúsok, odporúčame si ho odniesť rovno dvakrát, raz v čiernej a druhýkrát v nude (alebo inej svetlej) farbe. To výrazne rozšíri možnosti vášho semi-formal stylingu. U bermúd kladne hodnotíme, keď sa doplnia mokasínami alebo oxfordkami. V nich totiž pôsobíte, že ste práve dorazila z golfového turnaja, čo vždy vyvolá vlnu obdivu.

 

  1. High waisted

Šortky do pása, tak obľúbené v 80. rokoch, sa nám vracia ako retro odev. Tento fakt poteší predovšetkým ženy s väčším bruškom, pretože ho vysokým pásom raz dva zakryjú. Nad to navrhujeme zvoliť divokejší vzor látky, alebo zvislé pruhy, ktoré rozptýlia pozornosť.

High waisted si priamo hovorí o to, aby ste si k nemu vzala crop tričko, športovú podprsenku alebo len vršok od plaviek. Skvele vyzerajú aj priliehavá tielka so špagetovými ramienkami. Na čo rozhodne zabudnite, sú široké a voľné tuniky, v ktorých nevynikne silueta postavy. A aké zvoliť topánky? Za nás 100% kecky.

 

  1. Trenírky

Inšpirované mužskou bielizňou a maximálne komfortné. Predstavujeme vám šortky voľného strihu, ktoré vyzerajú ako pánske trenírky. Vhodné na pláž, na šport, na venčenie psa, skrátka pre akúkoľvek vonkajšiu aktivitu. Na druhú stranu, prísť v nich na formálne príležitosti znamená jasné faux pas.

Dobrou správou je, že pristane a sedí všetkým, v tomto prípade jednoducho nejde urobiť chybu. Neriešte žiadne veľkosti a prekrývanie nedostatkov, noste tie trenírky, ktoré sa vám páčia a v ktorých sa cítite dobre. Vršok vyberajte úplne ľubovoľne, väčšinou sa však kombinujú s tielkami a tričkami športového rázu. Na nohy obujte sandále alebo žabky.

 

  1. Balóniky

Ako balónové šortky označujeme tie, ktoré majú naberané nohavice a končia približne v polovici stehien. Vyzerajú božsky, napriek tomu sú zradné. Naberané nohavice vyniknú najlepšie na ženách s veľmi štíhlymi stehnami. Ak sú vaše stehná normálne, až širšie, potom vám je strih nohavíc rozšíri a navyše, kvôli predeleniu v polovici stehien, vytvoria dva faldíky.

 

  1. Hot pans

Vysoko módne a vysoko rizikové. Hot pans, šortky s výrazne vykrojenými nohavičkami na zadku pripomínajú mnohokrát spodnú bielizeň. Prečo je označujeme za rizikové? Unosí ich totiž len pár žien z celej populácie, ktoré sa môžu pochváliť naozaj dokonalými nohami, vyšportovaným a pevným zadočkom. Pre obyčajných smrteľníkov znamenajú skôr poriadny trapas, než lákadlo na obdivné pohľady mužov. Ale to možno do budúcej sezóny zmeniť!

Dobre si rozmyslite, kam v nich vyrazíte. Drink na pláži je určite vhodnou voľbou, ale šliapnete vedľa, keď v nich vyrazíte k babičke na obed alebo do práce. Nikdy si k hot pans neberte podpätky, táto kombinácia pôsobí naozaj vulgárne. Nežné sandále ale budú dobré.

Scroll To Top