Free songs
Home / Tipy & triky / 5 najlepších seriálov všetkých čias
5 najlepších seriálov všetkých čias

5 najlepších seriálov všetkých čias

Kto by nemiloval, keď si večer po práci, ťažkom dni či po náročnej túre môže ľahnúť do postele a pozrieť si diel svojho obľúbeného seriálu. Každý máme radi niečo iné, ale ak by ste chceli vedieť, čo si o tom myslia používatelia internetovej filmovej databázy Imdb.com, pozrite sa na tento rebríček. Tu je 5 najlepších seriálov všetkých čias práve podľa nich.

5. The Wire – Špina Baltimoru

Seriál z produkcie HBO sa zaoberá 5 najčastejšími chorobami veľkých miest. Ktoré to sú? Drogy, pašovanie, byrokracia, školský systém a tlač. Jednoducho v každom veľkom meste je kopec špiny, ktorou sa ako policajt musíte prehrabávať. A ak sa ňou prehrabávate dôkladne, skôr či neskôr stúpite niekomu na otlak. A keď to urobíte drogovému kráľovi, čakajú váš rušné chvíle.

4. Game of Thrones/Hra o tróny

Niektorí tento seriál označujú za predraženú telenovelu, iní o ňom o hovoria ako o najlepšom seriáli na svete. Game of Thrones je historické fantasy dielo, ktoré je plné intríg, bitiek, ale aj zamotaných vzťahov. Tvorcovia Hry o tróny dokážu skvelo rozvíjať charakter jednotlivých postáv, udržať vás v napätí a zároveň sa tu stretnete aj s nadprirodzenými bytosťami – napríklad drakmi či kentaurami.

3. Breaking Bad/Perníkový tatko

Učiteľ chémie nie je spokojný so svojím životom, a tak sa rozhodne vydať sa trochu inou dráhou, ako by ste mohli čakať – začne variť amfetamín. Je to hlavne kvôli tomu, že mu diagnostikovali rakovinu a chce získať čo najviac peňazí pre svoju tehotnú manželku. Takže bude nielen variť, ale aj predávať. Samozrejme sa o toto svoje „malé“ tajomstvo nepodelí s manželkou. Ak si chcete pozrieť tento netradičný príbeh, Breaking Bad je seriál presne pre vás.

2. Planet Earth/Planéta Zem

Jedenásť častí po 50 minút, od pólu k pólu našej Zeme, od morských živočíchov až po antilopy utekajúce po savane – taký je seriál Planéta Zem. Na svedomí ho má britská televízna spoločnosť BBC, ktorá nakrúcaním strávila až 5 rokov. Ak chcete vidieť najdrahší a zároveň najúžasnejší prírodovedný dokumentárny seriál, tu ste na správnej adrese.

band-of-brothers

1. Band of Brothers/Bratstvo neohrozených (9,5/10)

Pripravte si fanfáry, najlepším seriálom všetkých čias podľa používateľov Imdb.com sa stáva Band of Brothers alebo aj Bratstvo neohrozených. Desaťdielny seriál z produkcie HBO, o ktorý sa postarali z režisérskej stoličky Stephen Spielberg a Tom Hanks, mapuje pôsobenie legendárnej roty E 506 – Easy Company počas Druhej svetovej vojny. Nečakajte však nič jemné, pretože taká táto vojna nebola – tvrdé, surové, realistické a zároveň úžasné. Taký je najlepší seriál tohto rebríčka.

Scroll To Top