Vibruje vám volant? Skontrolujte silentbloky

V Komerčné články

S ilentblok je zložený z dvoch anglických slov – silent = ticho a block = zaistiť a takáto je aj ich funkcia – silentbloky či nárazníkové pružiny, ako sa aj ináč nazývajú, slúžia na to, aby uchytili rôzne komponenty automobilu, či už na karosérii, v motore alebo v prevodovke. Dôležité je, aby boli vyrobené z  pružného materiálu, vydržali veľkú záťaž a nebolo ich potrebné mazať či inak udržiavať, pretože bývajú často na nedostupných miestach. Silentblok je vyrobený zo špeciálnej gumovej zmesi a kovu. Gumová zmes musí byť pružná, aby tlmila nárazy, no je vystavená náročným podmienkam, a tak sa po určitej dobe jej vlastnosti menia – tuhne a už nedokáže tak dobre tlmiť vibrácie a nárazy.

screen-novotechno

Alternatívou ku gumovej zmesi je polyuretán, ktorý má síce dlhšiu životnosť, ale jeho pružnosť a tlmivosť je horšia ako pri gumenej zmesi. Našťastie sa do vývoja tohto materiálu investujú peniaze a vlastnosti polyuretánových silentblokov sa zlepšujú. Silentbloky zohrávajú dôležitú úlohu, nielen preto, že tlmia vibrácie, ale tiež preto, že predlžujú životnosť  komponentov, ktoré sú nimi upevnené.

Ďalším dôležitým komponentom, nielen pri autách ale aj pri iných strojoch, sú guferá. Sú to hriadeľové tesnenia, ktorých hlavným cieľom je tesniť rotujúce súčastí strojov. Najčastejšie sa guferá vkladajú do veka ložísk a majú kruhový tvar s otvorom, ktorým prechádza hriadeľ. Taktiež ako pri silentblokoch je záťaž pri guferách obrovská, nakoľko sú podrobené náročným podmienkam. Preto, ak chcete predĺžiť vášmu auto či stroju životnosť, mali by ste pravidelne kontrolovať to, či sú guferá a silentbloky v poriadku. Drobná investícia do náhrady opotrebovaných gufier a silentblokov vás môže uchrániť od veľkej investície do nových drahých dielov.

Vibruje vám volant? Skontrolujte silentbloky
5 (100%) 2 votes

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu