Nerobte z matematiky strašiaka

V Komerčné články

V súčasnej dobe je matematika veľkým strašiakom a aj to je ukazovateľ, ako sa logické a kritické myslenie vytráca a pri vyučovaní absentuje apel na to, aby žiaci mysleli samostatne, overovali si informácie a neverili všetkému, čo si prečítajú na internete. Učiteľ si väčšinou odprezentuje svoju one man show a žiaci z toho poriadne nič nemajú. Áno, tí, ktorí matematiku nemajú radi, sa často pýtajú, že kedy v skutočnom živote budú potrebovať príklady na integrály, je veľká pravdepodobnosť, že nikdy. Je tu však jedno obrovské ale. Aké?

shutterstock_234318064

Matematika vám pomôže

Aj keď nikdy v živote nepoužijete zložité príklady na derivácie či integrály, v skutočnom živote vám môžu aj tak pomôcť. Ako? To, že vás naučia kriticky myslieť. To, že vďaka matematike sa nevzdáte a budete snažiť hľadať riešenie problému, ktorý vás stretol. Budete vedieť, že má nejaké riešenie a miesto toho, aby ste sa hneď vzdali a povedali „to sa nedá“, začnete hľadať riešenie. Lebo matematika nie je iba o číslách, ale aj o učení sa, ako správne pristupovať k problémom a o tom, ako sa s nimi vyposriadať.

Nejde vám matematika? Zahryznite sa do toho

Ak vám matematika nejde, zahryznite sa do nej. Cvičiť, cvičiť a cvičiť a ono to pôjde. Aj keď je matematika náročná, je to úžasne logická záležitosť a krásna veda. Nikto sa nenarodí s tým, že vie počítať príklady na limity, no keď sa snaží a začne precvičovať ich počítanie, dostane sa do toho. A to platí o všetkom. Nielen o matematike – talent je iba 20 % úspechu, zvyšných 80 % je tvrdá drina, cvičenie, slzy, krv a pot. Až potom sa úspech dostaví.

Kde môžete cvičiť?

Navštívte stránku Priklady.com, kde si môžete precvičiť príklady pre základné, stredné, ale aj vysoké školy. Aj výsledky si môžete skontrolovať a to dokonca úplne zadarmo. Netrápte sa hľadaním starej zbierky príkladov z matematiky, tu nájdete všetko potrebné.

Nerobte z matematiky strašiaka

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu