Ako prežiť horúce noci bez klímy?

V Bývanie, Tipy & triky

Trápia vás horúce noci a nemáte klimatizáciu? Budíte sa každú noc mokrý ako myš a ani sa poriadne nevyspíte? Nemusíte nečinne čakať, kým vlna tropických horúčav prejde, bojujte! Nie je to ani také náročné a už vôbec to nie je boj s veternými mlynmi. Presvedčte sa o tom sami.

Vetrajte v noci
Vetrajte v noci

Vymeňte posteľné prádlo

Vymeňte froté plachtu za ľanovú. Periny schovajte do skrine a nespávajte ani pod dekou, radšej spite len pod obliečkami – najlepšie bavlnenými či saténovými.

Netúľte sa k svojmu partnerovi

Hoci svoju polovičku nadovšetko zbožňujete, nebuďte v noci na seba nalepení. Môže sa vám stať, že po takejto horúcej noci sa od seba ani neodlepíte. Šetrite si na to chladné zimné večery.

Cez deň majte okná zatvorené

Jediné, čo dosiahnete otvorenými oknami je, že si naženiete domov horúci vzduch zvonku. Otvorte ich iba v noci alebo skoro ráno, keď je vonkajšia teplota nižšia ako u vás doma. Počas celého dňa majte zatiahnuté aj žalúzie.

Viete, ako spávali Egypťania?

Egypťania počas tých najhorúcejších nocí vymysleli jeden zlepšovák – plachtu, ktorou sa v noci prikrývali, namočili do Nílu, zabalili sa do nej a takto spali. Vy môžete skúsiť tiež niečo podobné, ale opatrne, aby ste si nenamočili aj matrac.

Nespávajte nahý

Niektorí ľudia si myslia, že čím sú menej oblečení, tým im je chladnejšie. Ale to nie je pravda, prečo si myslíte, že beduíni chodia zahalení? Pretože telo dokáže teplotu lepšie regulovať. Spávajte v ľahkom bavlnenom či ľanovom pyžame.

Premiestnite si matrac

Teplo ide hore a vy máte vysokú posteľ? Premiestnite si matrac na chladnú dlažbu do predizby a spite iba na zemi. Uvidíte, že to pomôže.

Nepečte, nevarte

Používajte zariadenia, ktoré vyžarujú teplo, čo najmenej. Urobte si radšej ľahký letný šalát a nevyhrievajte svoju domácnosť šporákom. Miesto pozerania telky si radšej čítajte a miesto žehlenia to vydržte s pokrčeným oblečením.

Nebojte sa ani experimentovať, skúste akýkoľvek nápad, o ktorom si myslíte, že vám pomôže schladiť sa.

Ako prežiť horúce noci bez klímy?

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu