Free songs
Home / Tipy & triky / Zariadenie, ktoré je súčasťou auta a pomáha chrániť životné prostredie

Zariadenie, ktoré je súčasťou auta a pomáha chrániť životné prostredie

Zvyšujúci sa počet áut na cestách prinútil mnohé mestá uvažovať, ako vyriešiť otázku parkovania. Otázka parkovania však nie je hlavným problémom týkajúcich sa automobilovej dopravy. Práve látky, ktoré sú do ovzdušia vypúšťané, ohrozujú život nás všetkých. Z tohto dôvodu a aj z dôvodu aféry Dieselgate bolo do áut zavádzané zariadenie, ktoré má chrániť životné prostredie. 

Filter pevných častíc 

Ak má vaše auto dieselový a vznetový motor, v aute by ste mali mať spoľahlivý filter pevných častíc. Nájdete ho aj pod názvom DPF filter. Je to zariadenie, ktorého úlohou je filtrovanie pevných častíc výfukových plynov. Tieto filtre pracujú s vysokou efektivitou, v niektorých prípadoch až so 100%.  aby však DPF filter vydržal, je potrebné sa oň starať. Dôležité však je, že toto zariadenie, ktoré je súčasťou aj vášho auta, pomáha chrániť životné prostredie. Karcinogénne látky, ktoré sú vypúšťané cez výfukové plyny, dráždia predovšetkým astmatikov a tým, ktorí majú problémy s pľúcami. Ak by sa takéto zariadenie nezavádzalo do áut, kvalita ovzdušia by na tom bola omnoho horšie, ako je teraz.

Starostlivosť o DPF filter

Európska komisia stanovuje limity v exhalátoch motorových vozidiel. Zavádzanie emisných noriem Euro prinútilo všetky automobilky venovať sa týmto zariadeniam. DPF filter má chrániť životné prostredie a preto ak vám odporučia výmenu, výmenu realizujte len na špecializovaných miestach, kde sa zaoberajú výmenou a čistením DPF filtra. Čistene sa odporúča realizovať po odjazdení určitých kilometrov. Túto informáciu vám odporúčame zisťovať u výrobcov DPF filtrov.

Ak by ste váš DPF filter nedávali pravidelne čistiť, riskujete znehodnotenie motora a tým pádom aj celého auta. Mohlo by sa totiž stať, že svoje auto už nenaštartujete. Profesionálne strojové čistenie DPF filtrov môže všetko vyriešiť.

Tento prístroj je a aj bude dôležitý, ak si chceme zachovať životné prostredie v dobrom stave. Vedeli ste, že je dokonca aj certifikovaný?

Scroll To Top