Free songs
Home / Bývanie / TOP interiérové doplnky, ktoré poznáte aj vy
TOP interiérové doplnky, ktoré poznáte aj vy

TOP interiérové doplnky, ktoré poznáte aj vy

Doplnky pre interiérový dizajn sa tešia obľube rok čo rok. Či už robíte kompletnú rekonštrukciu vášho obydlia alebo len sezónnu, do záclon a závesov sa oplatí investovať svoj čas a peniaze. Pri správnom pláne, budgete a dobrej nálade vás to bude ešte aj baviť.

Ako začať a čo je pre vás kľúčové?

V prvom rade si v každej situácii zachovajte chladnú hlavu. Aj keď všade navôkol na vás číhajú výpredajové ceny, nenechajte sa nimi spliesť. Nachystajte si plán v akom štýle ich chcete, aké vzory a farby pripustíte, koľko ste do tejto zmeny schopný investovať. V každom meste exituje galantéria alebo metrový textil, kde si môžete podľa želaní ušiť závesy alebo záclony v požadovaných rozmeroch. Ak ste zástancom pohodlnejšieho nákupu, bytový textil  je možné nakupovať aj online cez rôzne internetové obchody.

Výhody použitia záclon a závesov

V metrovom textile máte na výber z veľkého množstva záclon a závesov, ktoré podčiarkujú celkový dojem miestnosti. Hodia sa do kuchyne, do spálne, do detskej izby alebo do obývačky. Je len na vás kam ich zavesíte, avšak je potrebné dbať na to, aby príliš nerušili celkový vzhľad miestnosti, ktorú plánujete doplniť či zvýrazniť.

TIP: pečiatka na oblečenie – textil

Jednoducho do kuchyne sa hodia jednoduché záclony s motívmi ovocia a zeleniny. Ich dĺžku si už nastavíte podľa rozmerov vášho okna. Závesy  sa hodia skôr do miestností s väčšími oknami, príp. oknami siahajúcimi až po zem. Mnohoraké vzory, farby a dĺžky závesov krásne definujú a zútulnia priestor.

Záclony doplnia zase priestor, dodajú mu dávku súkromia a jemne doňho prepúšťajú svetlo, čo oceníte najmä v zime, keď je svetla menej. Naopak závesy nielen dekoračné ale aj funkčné vás vedia ochrániť pred dávkou slnečného žiarenia v lete. V miestnosti si udržíte konštantnú teplotu a samozrejme budete chránení aj pohľadov okoloidúcich ľudí, ktorí vám pozerajú do okien.

Scroll To Top