Free songs
Home / Auto-moto / Sú slovenské cesty naozaj bezpečné?
Sú slovenské cesty naozaj bezpečné?

Sú slovenské cesty naozaj bezpečné?

Mať v dnešnej dobe vlastný automobil je v podstate veľká výhoda. Keď sa potrebujete dopraviť na miesto činu, ale verejná doprava s vami nespolupracuje a nechodí práve v čase, keď potrebujete, môžete jednoducho sadnúť do auta, naštartovať a vyraziť.

Využite cestovné poistenie

Mať v dnešnej dobe auto nie je veru drahá záležitosť, najmä ak vám stačí ojazdené autíčko. K autu si dokúpite pneumatiky Matador alebo inú značku, ktorú poznáte a môžete začať jazdiť. Sú ale slovenské cesty bezpečné?

Samé výtlky

Na väčšine slovenských ciest máme možnosť pozorovať výtlky. Ohrozujú nielen samotných vodičov, ale aj cyklistov, ktorí sa im snažia vyhnúť a zasahujú do jazdného pruhu, kde ich môžu ohroziť aj samotní vodiči. Je v podstate jedno, či má automobil obuté najlacnejšie pneumatiky, alebo nie. Ak sa výtlkom nedokážu vyhnúť, môžu mať akokoľvek dobré pneumatiky, nepomôže im nič. Utrpí najmä podvozok automobilu.

Zlé osvetlenie ciest

Okrem výtlkov môžeme na slovenských cestách očakávať aj zlé osvetlenie. Práve na miestach, ako je napríklad cestná komunikácia, by sa malo dbať o zlepšenie osvetlenia. Mestá by mali investovať do kvalitnejšieho LED verejného osvetlenia, ktoré uľahčí šoférovanie mnohým šoférom v nočných hodinách.

Sú teda slovenské cesty naozaj bezpečné? Žiaľ musíme povedať, že nie. Samozrejme, záleží aj od toho, akí vodiči jazdia na cestách a ako dobre vieme, občas sa nám stáva, že stretneme cestných pirátov, ktorým predpisy nehovoria absolútne nič.

Jazdite bezpečne. Dbajte o to, aby ste mali správne pneumatiky (napríklad Continental pneumatiky). Sústreďte sa len na šoférovanie a nenechajte sa ničím rozptýliť.

Scroll To Top