Free songs
Home / Komerčné články / Starostlivosť o chrup psa aj vďaka maškrtám
Starostlivosť o chrup psa aj vďaka maškrtám

Starostlivosť o chrup psa aj vďaka maškrtám

Smutný pohľad psa, ktorý hľadí na svojho majiteľa spod stola, sa môže dotknúť srdca každého z nás. Treba však myslieť na to, že ľudská strava nie je vhodná pre našich menších priateľov, preto sa vždy oplatí mať pre psov pochúťky. Účel a sortiment týchto výrobkov vytvorených špeciálne pre domáce zvieratá je veľmi široký. Maškrty môžu slúžiť aj ako užitočná pomôcka na ošetrovanie alebo výcvik vášho domáceho miláčika.

Žuvacie pochúťky pre psov

Najideálnejšie a najzdravšie pochúťky pre psov sú sušené prírodné žuvacie maškrty ako sú rôzne kože, kosti, nohy, či uši. Sušený kúsok mäsa, žily, krku alebo chrupavky je tiež obľúbenou pochúťkou mnohých psov. Je to skvelá tréningová pomôcka pre šteňatá, ktoré potrebujú žuť a hrýzť. Naviac môžu byť neoceniteľným zdrojom bielkovín a mikroživín. Hlavnou výhodou sušeného mäsa a kostí je, že ho zabaví na niekoľko dní, ak nie týždňov. Váš domáci miláčik sa s ňou môže hrať celé hodiny, trhať z nej malé kúsky a žuť ju. Sušené pochúťky sa vyrábajú z mäsa alebo vnútorností a niektorí výrobcovia obohacujú zloženie o vitamíny.

Potraviny z ľudského stola sú pre psov tabu. Sú majitelia, ktorí nedbajú na rady odborníkov a rozmaznávajú svojich štvornohých miláčikov údenými klobásami, párkami, sladkosťami, chlebom a čokoládou. Zvieratá sú citlivé na farbivá, konzervačné látky, arómy a prídavné látky. Tie sa nestrávia a nevylučujú, ale hromadia sa v orgánoch, čo vedie k ochoreniam, ako je zlyhanie obličiek, problémy so zubami a ďasnami a črevná obštrukcia. Vyváženú stravu, ktorá zahŕňa aj pochúťky pre psov, môže navrhnúť veterinárny lekár, ktorý odporučí vhodné krmivo.

Dentálne pochúťky pre psov

Existujú aj zdravé pochúťky na prevenciu ochorení zubov a ďasien, nazývame ich tiež aj dentálne maškrty.  Najdôležitejšími funkciami prírodných pochúťok pre psov sú čistenie zubov od zubného povlaku, posilňovanie ďasien a tréning čeľustných svalov. Na rozdiel od používania špeciálnych zubných pást sa zuby psov čistia prirodzene, mechanicky, bez chemikálií. To je veľké plus, najmä preto, že žutie a hryzenie je pre každého psa oveľa príjemnejšie ako znášanie hygienickej rutiny.

Obdivujeme však tých šťastných majiteľov a opatrovateľov, ktorým sa podarilo naučiť svojho psa čistiť si zuby bez akýchkoľvek problémov. Ani v tomto prípade by sa však nemali zanedbávať liečivé látky ako pomoc. Po prvé, so správnym výrobkom bude žuť (a posilňovať svoje zuby) dlhšie, oveľa dlhšie, ako by ste to robili so zubnou kefkou. A po druhé, nezabúdajme na to, že sliny mu čistia ústa, keď si pochutnáva na pochúťke. Správne slinenie je nevyhnutné na prevenciu vzniku zubného kameňa.

Medzi zdravé pochúťky pre psov patria špeciálne tyčinky a žilky, ktoré pomáhajú zmierniť svrbenie ďasien počas obdobia výmeny zubov u šteniat. Dospelí psi ich môžu dostať, aby sa zbavili bakteriálneho povlaku.

Scroll To Top