Free songs
Home / Bývanie / Sedenie v obývačke pre každého
Sedenie v obývačke pre každého

Sedenie v obývačke pre každého

Pri zariaďovaní domácnosti, keď ste s partnerom sami, ešte neuvažujete nad tým, že vám bude možno v budúcnosti treba viac miesta na sedenie, prípadne, že budete hostiť početnejšie návštevy. Vaša sedačka tak nemusí byť dostatočne veľká a vám zrazu neostane nič iné, len tento problém so sedením v obývačke vyriešiť.

Netreba hneď nový gauč

Možno vám ako prvé riešenie napadne vymeniť vašu starú menšiu sedačku za väčšiu, prípadne dokúpiť kreslo, no môžete si na začiatok zadovážiť prenosné taburetky, ktoré okrem sedenia prakticky využijete aj na vyloženie nôh. Čo je lepšie ako multifunkčnosť nábytku?

Taburetku si umiestnite podľa potreby kdekoľvek, návšteva sa na ňu pohodlne usadí a neskôr ju môžete pokojne zasunúť pod jedálenský stôl, kde o nej nebudete ani vedieť. Ideálne riešenie.

Obývačka je miestnosťou, kde sa stretávate s najbližšou rodinou a priateľmi, preto ju majte zariadenú tak, aby si mal vždy každý kam sadnúť a nemuseli ste sa tlačiť. Keď už taburetky nebudú stačiť, potom môžete vymeniť sedačku za model s viacerými miestami na sedenie, prípadne za viac kusový typ. Určite si každý obsadí to svoje miesto, kde mu bude najlepšie.

Miesto na kávu

V obývačke si určite aj pravidelne vychutnávate svoju rannú kávu a pri návštevách tu hostíte svojich známych či rodinu. Majte preto dostatočne veľký konferenčný stolík, kam sa zmestia horúce nápoje, koláče, ale kde zároveň môžete s rodinou rozložiť aj spoločenskú hru a strávite pri nej spolu kvalitný čas.

Pri menších deťoch je zrejme lepšie vyvarovať sa skleneným vrchným tabuliam, a to nielen kvôli riziku ich rozbitia, ale aj kvôli vizuálnej stránke. Určite nechcete mať všade viditeľné odtlačky od malých ručičiek. Veľkosť konferenčného stolíka zvoľte aj vzhľadom k počtu členov domácnosti a prípadne voľte aj možnosť úložného priestoru v prípadných poličkách.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Scroll To Top