Free songs
Home / Bývanie / Odchádzate z domu na niekoľko dní? Ešte pred odchodom nezabudnite na toto
Odchádzate z domu na niekoľko dní? Ešte pred odchodom nezabudnite na toto

Odchádzate z domu na niekoľko dní? Ešte pred odchodom nezabudnite na toto

Letné mesiace sa s nami rozlúčili vo veľkom štýle. Teraz sa však naplno venujeme zberu úrody a výmeny letného šatníka za ten jesenný. Ak ale plánujete ísť na niekoľko dní z domu preč, nesmiete zabudnúť, že počas vašej neprítomnosti môžu rastlinky, ale aj zvieratká, ktoré chováte, trpieť ak im nezabezpečíte potravu a tekutiny.

Ak máte akvárium, ešte predtým nezabudnite skontrolovať, či je filter plne funkčný, či je v akváriu čistá voda a či akvarijné plastové rastliny nie sú akýmkoľvek spôsobom poškodené. Keď tak, vymeňte ich ešte pred odchodom.

A nezabúdajte ani na doplnenie kameňov do akvária. Ryby v akváriu musia mať ešte pred vašim odchodom v absolútnom poriadku.

Odstráňte všetko z pozemku

Kosačka, prenosná záhradná hojdačka, ale aj všetky vzácnosti odstráňte z dohľadu susedov a okoloidúcich. Práve takéto veci môžu ovplyvniť to, či si zlodej vyberie priamo vás, alebo pôjde radšej k vašim susedom. Ovplyvniť to úplne nedokážete, ale aspoň takýmto spôsobom ochránite svoj majetok. Všetko poschovávajte do pivnice, do šopy.

Zatvorte všetky okná

Nikdy nenechávajte ani len vetračky otvorené. Síce vzduch v interiéri môže byť po vašom návrate neznesiteľný, ak si však niekoho z rodiny zavoláte, aby vám išiel vyvetrať, nakŕmiť ryby, po príchode domov nebudete pociťovať žiadne zmeny. Otvorené, alebo len trošku pootvorené okná umožnia zlodejom dostať sa do interiéru a obrať vás tak o všetky vaše cennosti.

Scroll To Top