Free songs
Home / Bývanie / Interiér / Na čo si dávať pozor pri kúpe novej podlahy?
Na čo si dávať pozor pri kúpe novej podlahy?

Na čo si dávať pozor pri kúpe novej podlahy?

Výmena staršej podlahy za novú patrí k tým náročnejším rekonštrukciám. Kým všetok nábytok v miestnosti, kde chcete vymieňať podlahu vypracete, potrvá vám to niekoľko dní. Najprv musíte povykladať obsah skríň a poličiek a až potom si môžete dovoliť preniesť nábytok.

Vetrajte v noci

Viete ale, na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe novej podlahy? Rozhodne na toto.

Cena nezodpovedá vždy kvalite

To ste si už ale mohli všimnúť nielen pri podlahe, ale aj pri nábytku. Pri výbere akejkoľvek podlahy, či už vás zaujme vinylová podlaha, ktorá patrí medzi najpredávanejšie, alebo sa budete orientovať skôr na korkovú podlahu, nevšímajte si nikdy cenu. Aj keď je dôležitá, výber jej neprispôsobujte. Nie vždy totiž cena zodpovedá kvalite.

Odporúčania vašich známych vám napovedia, kde vyberať

Čomu teda prispôsobiť výber novej podlahy? Skôr odporúčaniam svojich známych. Podlahu, ktorú majú, si budete môcť pozrieť na vlastné oči, ohmatať si ju. Môžete tak porovnať odtieň a kvalitu. Keď si pôjdete vybrať konkrétny odtieň a typ podlahy, zoberte si vzorku z predajne a porovnajte ju k nábytku, ktorý vám v miestnosti ostáva. Ak máte v miestnostiach klasické drevené parkety, alebo ich chcete mať, objednávajte si len tie vyrobené na Slovensku. Sú trváce, nenáročné na údržbu a zapasujú do akéhokoľvek priestoru.

 

Scroll To Top