Free songs
Home / Bývanie / Máte málo miesta v detskej izbe? Siahnite po poschodovej posteli!
Máte málo miesta v detskej izbe? Siahnite po poschodovej posteli!

Máte málo miesta v detskej izbe? Siahnite po poschodovej posteli!

Ak sa o izbu delia dvaja alebo viacerí súrodenci, praktickým riešením nedostatku priestoru je poschodová posteľ. To, že šetrí miesto (a peňaženku) však neznamená, že musí byť nudná a nezaujímavá. Práve naopak, detské poschodové postele sú dnes navrhnuté tak, aby v deťoch evokovali pocit dobrodružstva a podnecovali ich fantáziu.

Poschodová posteľ je riešením do malých bytov

Dlhý, neprerušovaný a dostatočne hlboký spánok je predpokladom zdravia a vyrovnaného života bez stresu. Ak však chcete zdravo spať, potrebujete k tomu kvalitnú posteľ a vhodný matrac. Po poschodovej posteli siahnu hlavne mnohopočetné rodiny alebo tí, ktorí majú k dispozícii veľmi malý byt. Súrodencov tak okrem kusu nábytku spája aj puto neustálej blízkosti.

Ak v detskej izbe ušetríte priestor, viac ho ostane na hru a na ďalší nábytok. V prípade, že sa vám poschodová posteľ zdá byť nebezpečná, stačí urobiť niekoľko základných opatrení a vaše deti budú v absolútnom bezpečí. Posteľ umiestnite do rohu miestnosti a nechajte nad ňou dostatočný priestor. Medzi stenou a posteľou nesmie byť voľný priestor, posteľ zároveň neumiestňujte blízko okna. Zábradlie by malo prečnievať aspoň desať centimetrov nad matrac a rebrík by mal byť dostatočne pevný.

Detská poschodová posteľ môže byť zážitkom

Najväčšou výhodou poschodových postelí je šetrenie priestoru. Sú preto vhodné do bytov, kde nie je veľa miesta nazvyš. Zabudnite však na klasickú predstavu jednoduchej postele, poschodová posteľ môže byť pre deti doslova zážitkom. Výrobcovia dnes ponúkajú veľké množstvo typov postelí, ktoré deti využijú nielen na spanie, ale aj na hru a pohodové trávenie voľného času.

Existujú aj zábavnejšie modely so schodíkmi, šikmým rebríkom alebo dokonca so šmykľavkou. Blízkou príbuznou poschodovej postele je aj takzvaná vyvýšená posteľ, ktorá disponuje lôžkom pre jednu alebo dve osoby v rovnakej výške. Vzniknutý priestor pod ňou sa dá využiť ako úložný priestor, miesto na hranie, úkryt na schovávačku alebo tajný bunker.

Pri výbere poschodovej postele dbajte aj na praktickú stránku veci. Dieťa by malo spať na dostatočne veľkej posteli s kvalitným matracom a roštom, ktoré sú dôležité pre správny vývoj chrbtice. Ak zvažujete veľkosť postele, najlepšou voľbou sú klasické rozmery 90 × 200 cm. Je, samozrejme, potrebné zabezpečiť ju zábradlím, aby dieťa náhodou nespadlo.

Scroll To Top