Free songs
Home / Tipy & triky / Ktoré turistické trasy Vysoké Tatry sa tento rok oplatí navštíviť?
Ktoré turistické trasy Vysoké Tatry sa tento rok oplatí navštíviť?

Ktoré turistické trasy Vysoké Tatry sa tento rok oplatí navštíviť?

Nemusíte byť vášnivý turista, aby vás ohromili naše krásne a majestátne Vysoké Tatry. Ak ste ich už niekedy v živote navštívili, určite to bol pre vás nezabudnuteľný zážitok. Ponúkajú totiž tú najčistejšiu prírodu, aká sa dá na Slovensku vidieť a navyše v kombinácii s neskutočne vysokými vrcholmi je to naozaj očarujúce. Tie najkrajšie turistické trasy Vysoké Tatry ponúkajú rôznorodé pohľady. Prechádzky lesnými cestičkami, cestičky okolo čírych vodných plies, či nezabudnuteľný výhľad takmer na celú krajinu – to všetko na vás čaká, ak sa tento rok rozhodnete absolvovať aspoň jednu túru vo Vysokých Tatrách. Ktoré turistické trasy vo Vysokých Tatrách sú najpopulárnejšie a prečo?

Neuspokojte sa s priemernými, vyberte si tie najkrajšie!

Ak ste naozaj pripravený vidieť vo Vysokých Tatrách čo najviac, bežné lesné cestičky prenechajte tým starším či rodinám s deťmi, a vy si vyberte trasu, ktorá vám ponúkne niečo oveľa viac. Jednou s takýchto trás je jednoznačne výstup na Kriváň. Považuje sa za najfotogenickejší kopec spomedzi všetkých, ktoré na Slovensku máme. Nie je už len toto dôvod, pre ktorý by ste túto túru mali určite absolvovať? Na Kriváň sa dostanete dvoma turistickými trasami vo Vysokých Tatrách. Ak sa vyberiete od Troch studničiek, pôjdete po zelenej farbe. Zo Štrbského plesa vás zase bude viesť modré turistické značenie. Či už sa vydáte cestou od Troch studničiek, alebo zo Štrbského plesa, obe trasy vám ponúknu výhľady, na ktoré nikdy v živote nezabudnete.

 

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách sú náročné, pripravte sa!

 

Všetci poznáme príbehy o turistoch, ktorí sa na túru vybrali v sandáloch, slabo oblečení, bez jedla a pitia. To však nemusí byť váš prípad, pokiaľ sa na túru poriadne pripravíte. Turistické trasy vo Vysokých Tatrách vedia byť zradné, preto nepodceňujte kvalitnú členkovú obuv. Do batohu si zbaľte potrebné množstvo vody a tiež nejaké jedlo. Ideálne je zabaliť si niečo energetické. Myslite na to, že na vrchole môže byť trochu chladno, hoci v doline teploty stúpajú nad 25 stupňov Celzia. Vezmite si aspoň tenkú funkčnú bundu, ktorá vás ochráni pred silným vetrom a tiež čiapku alebo čelenku. Takto vybavený sa môžete vybrať zdolávať tie najkrajšie turistické trasy vo Vysokých Tatrách.

 

Vysoké Tatry sú miesto, ktoré sa oplatí navštíviť každý rok. Zistite všetko potrebné na stránke http://travelcase.tmrhotels.com/.

 

Scroll To Top