Free songs
Home / Tipy & triky / Ako vybrať to správne odrážadlo?

Ako vybrať to správne odrážadlo?

V podstate každé dieťa si skôr, či neskôr rado vyskúša nejakú tú športovú aktivitu. Spravidla ratolesti začínajú s odrážadlom. Ak premýšľate, že svojmu dieťaťu zaobstaráte odrážadlo, mali by ste si najprv prečítať informácie o tom, ako vôbec postupovať.

Odrážadlo je skvelá príprava na klasický bicykel. Väčšinou deti, ktoré jazdia na jednostopovom odrážadle, sa naučia udržiavať rovnováhu, a tým pádom potom prechádzajú plynule na bicykel, bez toho, aby potrebovali pomocné kolieska. Súčasný trh je však široký, a preto by ste si pred samotnou voľbou mali uvedomiť, aké prevedenie je pre vaše dieťa tou najlepšou voľbou.

Kedy kúpiť prvé odrážadlo?

Prvé odrážadlo môžete kúpiť pokojne v desiatich mesiacoch, teda akonáhle dieťa začne robiť prvé kroky. Zohnať však také malé odrážadlo je niekedy nadľudský výkon, ale nájdete. Síce sa nejedná o klasická jednostopové varianty, ale o trojkolesové motorky, z ktorých ratolesť nespadne. Väčšinou sa jedná o plastové motorky, ktoré sú k dostaniu v rôznych veľkostiach.

Aké odrážadlo pre dieťa vo veku 2 až 4 rokov?

Pre staršie deti, teda vo veku od 2 do 4 rokov, sa už volí jednostopové prevedenie. Dieťa začne rozvíjať lepšie svoju motoriku, naučí sa zvládať rovnováhu, a potom ľahko prejde na klasický bicykel. Akonáhle vaša ratolesť príde na to, ako na odrážadle jazdiť, verte, že ho nebude chcieť pustiť z ruky. Nemusíte sa teda báť, že by išlo o vyhodené peniaze, pretože odrážadlá sú u detí veľmi obľúbené.

Dávajte si ale pozor na veľkosť. U niektorých modelov je možné nastaviť výšku ako sedadla, tak aj riadidiel. No u niektorých výškové nastavenie nie je možné.

Ďalej sa zamerajte na materiál. Niektoré sú vyrobené z takého materiálu ako bicykel, iné sú zase drevené, prípadne plastové. Od materiálu sa potom odvíja aj cena. Koľko ste teda ochotní do odrážadlá investovať?

Scroll To Top