Free songs
Home / Bývanie / Ako si vybrať vhodné obliečky na periny?
Ako si vybrať vhodné obliečky na periny?

Ako si vybrať vhodné obliečky na periny?

Staré príslovie hovorí: „Ako si ustelieš, tak budeš spať“.  V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu to platí dvojnásobne a pre každého je naozaj dôležité aby večer po náročnom dni skončil v pohodlnej posteli, kde  sa dobre vyspí a načerpá silu a energiu do ďalšieho dňa. Preto je veľmi dôležité vybrať si nielen vhodnú posteľ a matrac ale aj periny a na dotyk príjemné obliečky.

Neviete sa rozhodnúť aké obliečky budú tie najlepšie?

Dnes je na trhu obrovské množstvo rôznych druhov obliečok, materiálov, dizajnov a farieb. No ak patríte medzi ľudí, ktorý preferujú kvalitný materiál a potrebujú sa dobre vyspať,  mali by ste si dať na výbere záležať. Ako všetko iné aj obliečky prešli značným vývojom. Na začiatku mohli ľudia o obliečkach len snívať – spávali na tvrdej zemi, prikrytý vetvami zo stromov. Neskôr začali používať kožu z ulovených zvierat a po presťahovaní do jaskýň začali vyrábať provizórne postele prekryté kožušinou. S príchodom priemyselnej revolúcie sa zjednodušila výroba látok a tak sa posteľné obliečky stali dostupné už pre všetkých.  Uteráky, utierky a najmä obliečky dlhé roky patrili k povinnej výbave nevesty. Moderná doba so sebou priniesla obrovské množstvo materiálov, trh ponúka širokú škálu rozmerov a vzorov, dokonca už pár rokov sú na našom trhu 3D obliečky s trojrozmerným obrazom. Popredné miesto dosahuje 100 % bavlna, no môžeme si vybrať damaškové, krepové, jerseyové , flanelové či saténové obliečky, no vrcholom pohodlia a kvality sú luxusné obliečky z egyptskej bavlny či verzia bavlny delux, ktoré sú už cenovo náročnejšie. Osobitnou skupinou sú alergici a astmatici,  ktorý musia pri kúpe dávať pozor na vhodné zloženie materiálu.

Spánok ako na obláčiku

Dnes si veru máme z čoho vyberať, no nemali by sme zabúdať, že vhodné posteľné obliečky by mali byť príjemné na dotyk, priedušné, stálofarebné a trvácne. Či Vás už omrzeli staré obliečky alebo si zariaďujete novú domácnosť, nechajte sa inšpirovať veľkým výberom posteľných obliečok na https://www.scanquilt.sk/ kde je bohatá kolekcia obliečok podľa rôznych kategórií.

Scroll To Top