Free songs
Home / Bývanie / Ako si našetriť na rekonštrukciu bývania
Ako si našetriť na rekonštrukciu bývania

Ako si našetriť na rekonštrukciu bývania

Túžite rekonštruovať, ale obávate sa, že vám to po finančnej stránke nevyjde? Potrebujete vymeniť chladničku, práčku, sušičku, šporák, obývaciu stenu a iné súčasti vašej domácnosti v čo najkratšej dobe? Neplačte do vankúša, pretože my vám poradíme, ako si ušetriť peniažky aj na prípadné rekonštrukcie. Uvidíte, že za ušetrené peniaze si časom budete môcť zaplatiť nielen rekonštrukciu, ale pokojne aj stavbu na kľúč.

Ušetrite za bývanie

Odkladajte si 10% platu

Možno vám to príde zvláštne, ale ak si budete odkladať aspoň 10% svojej výplaty, časom sa vám podarí ušetriť celkom pekný peniaz. Skúste takýto zvyk praktizovať aspoň pol roka. Za ušetrené peniaze sa vám podarí kúpiť si nový nábytok alebo vymeniť opotrebovaný spotrebič. Na výraznejšiu rekonštrukciu bytu budete potrebovať šetriť dlhšie obdobie a nielen pol roka. A práve preto vám ponúkame ďalší spôsob, ako si našetriť peniaze.

Sporiaci účet

Sporiaci účet je ďalšia možnosť, ako neminúť svoju výplatu a naučiť sa pravidelne si odkladať určitú sumu. Odporúčame vám čo najskôr zájsť do banky založiť si podúčet – sporiaci účet, na ktorý si v pravidelných intervaloch budete dávať peniaze. Dajme si príklad: zarábate 800 eur v hrubom. V čistom to je cca 650 eur. Keď určitý deň v mesiaci budete pravidelne ukladať na sporiaci účet napríklad 100 eur, na konci roka si našetríte 1200 eur. Keď ešte k tomu prirátame úroky, bude to celkom slušný peniaz, nemyslíte?

Scroll To Top