Free songs
Home / Tipy & triky / Ako sa najlepšie naučiť variť
Ako sa najlepšie naučiť variť

Ako sa najlepšie naučiť variť

Nikto sa nenarodil ako dobrý kuchár, ani Zdeněk Pohlreich, ani Gordon Ramsey. Ak ste doteraz pri vašich malých dobrodružstvách v kuchyni pokazili všetko, čo dá, nič si z toho nerobte. Ak sa do toho pustíte už dnes, stále máte dosť času na to, aby ste sa naučili variť tak, že vaši hostia nebudú veriť vlastným chuťovým bunkám a vaše jedlo si zamilujú. Ako na to?

shutterstock_132343898

Začnite zľahka

Nesnažte sa pustiť hneď do tých najnáročnejších receptov len preto, že vyzerajú na fotkách v kuchárkach úžasne. Skúste napríklad cestoviny s vlastnou omáčkou, a keď ich budete vedieť výborne, zvyšujte obtiažnosť receptov. A už v začiatkoch sledujte zloženie jedál, hľadajte medzi nimi spojitosti, hľadajte kombinácie, ktoré sa k sebe dokonalo hodia.

Inšpirácia je dôležitá

Pri varení je veľmi dôležitá inšpirácia, nájdite si známeho kuchára, s ktorým sa dokážete stotožniť a je vám sympatický. Pre niektorých to je Jamie Oliver, pre iných Nigella Lawson a pre ďalších zase Zdeněk Pohlreich. Nekonečnou studnicou skvelých nápadov a inšpirácií pre foodstyling sú aj blogeri. A skvelých blogerov máme aj na Slovensku, medzi špičku patrí Mealujemto, Coolinári či Yemine. Ak sa chcete naučiť aj piecť, milú inšpiráciu nájdete na facebookovom profile Suzie pečie s láskou.

Vždy myslite na najdôležitejšiu zásadu

Najdôležitejšia zásada je úplne jednoduchá – vždy varte z čerstvých surovín. Zabudnite na mrazené polotovary a suroviny z konzervy. Ak máte možnosť, vždy si kúpte čerstvé bylinky, šampiňóny či šalát. Nie je nič krajšie a voňavejšie, ako variť s čerstvými surovinami. Pamätajte si aj na túto zásadu – jedlo je také dobre, ako dobré sú suroviny, ktoré ste naň použili. Takže sa nebojte kúpiť drahšie a kvalitnejšie mäso, rozdiel budete skutočne cítiť.

Prihláste sa na kurz varenia

Ďalšou možnosťou, ako sa zdokonaliť, je prihlásiť sa na kurz varenia. V Bratislave je veľmi populárny Chefparade a v Prahe zase Prakul. Okrem toho, že je to skvelá zábava, ste pod dohľadom špičkových kuchárov, ktorí sú pre vás oporou a veľkou inšpiráciou. Aj toto sú spôsoby, vďaka ktorým to vo vašej kuchyni nebude vyzerať, ako keby tam varil psíček s mačičkou.

Scroll To Top