Free songs
Home / Bývanie / Zariaďte si bývanie na škandinávsky spôsob
Zariaďte si bývanie na škandinávsky spôsob

Zariaďte si bývanie na škandinávsky spôsob

Vždy, keď ste videli naživo alebo v telke škandinávsky spôsob bývania – minimalistický a zároveň útulný, ste si povedali, že také niečo musíte mať aj vy doma? Pri troche vynaliezavosti a improvizácie dokážete aj vy zo svojho príbytku vyčarovať útulný príbytok s touto severoeurópskou dušou. Ako na to?

Bývanie na škandinávsky spôsob

Bývanie na škandinávsky spôsob

Základom je svetlo

Škandinávske domy či byty vždy vyzerajú priestranné a svetlé. Tieto dve vlastnosti idú so sebou ruka v ruke. Pretože, čím viac svetla je v izbe, tým izba vyzerá väčšie. Takže jednak získate dobrý škandinávsky základ a aj izbu opticky zväčšíte. Majte odhrnuté závesy, odostreté žalúzie, keď môžete pridajte okno navyše, steny bielej farby, béžová alebo sivá podlaha. Toto všetko pomáha, aby izba vyzerala svetlejšie, väčšie a hlavne viac škandinávsky.

Drevo a veľa

Prírodný materiál, ktorý vdýchyne do svetlého priestoru kus útulnosti, pohodlia a domáckosti. Drevené podlahy, drevený obklad na stene, drevený nábytok. S drevom to nemôžete prehnať, prinajhoršom to bude vyzerať u vás v obývačke ako na švédskej chate. Ale prečo nie?

Zelené rastlinky

Toto je veľká špecialita Škandinávcov – hoci si všetci myslia, že ich bývanie je strohé až neosobné, nie je to tak. Zbožňujú rastliny, čím viac, tým lepšie. Každý chce niečo, čo nemá, a keďže na severe Európy majú dlhé zimy, tej zelene tam nie je až tak veľa.

Kombinácia štýlov

Nebojte sa kombinovať rôzne štýly, ktoré k sebe na prvý pohľad vôbec nejdú. Kombinácia rustikálneho s ultra moderným je skvelá. Nevyhýbajte sa jej. Len si predstavte výrazné dizajnérske farebné kúsky skombinované s drevom. Vyzerá to skvelo.

Pridajte farby

Rozžiarte svoju miestnosť, pridajte tam farby, aby biele steny nevyzerali priveľmi chladne. Výrazný gauč – gréckej modrej, oranžovej či smaragdovej zelenej farby alebo veľký obraz v tých najžiarivejších farbách. Čokoľvek, čo rozžiari vašu miestnosť, no aj tak bude pôsobiť minimalisticky a zároveň útulne.

Scroll To Top