Free songs
Home / Komerčné články / Využite skúsenosti zo zahraničia

Využite skúsenosti zo zahraničia

Uplatniť sa dnes na trhu práce je neskutočne ťažké. Ak ste doteraz študovali, zrejme vás neteší pomyslenie na koniec školy.

Len málo absolventov si totiž nájde zamestnanie do niekoľkých týždňov, či mesiacov. Ostatní sa snažia zarobiť si aspoň málo na rôznych brigádach. Práce je dnes naozaj málo a keďže si zamestnávatelia majú z čoho vyberať, tak aj robia.

Na pohovore sa o vás skúsený personalista dozvie pomerne veľa. Každý sme iný a musíme si uvedomiť, že do daného kolektívu zapadne niekto viac, iný menej. No firmy zaujíma najmä váš prístup k práci samotnej. Ak teda nemôžete preukázať akékoľvek pracovné skúsenosti, klesajú vaše šance veľmi výrazne. Neváhajte sa teda pochváliť aj drobnými brigádami aj prípadným pobytov v zahraničí.

Práve toto je v záujme každého podnikateľa, pretože ak nemáte problém s cestovaním, je tu dobrý predpoklad, že vám ani dlhšie služobné cesty nebudú prekážať. Práve vďaka zahraničnej spolupráci toto zaujíma väčšinu podnikateľov.

V zahraničí však máte oveľa lepšie podmienky, takže sa aj jazyk naučíte oveľa rýchlejšie a ľahšie, ako na nejakom kurze u nás. Práve jazyky sú dnes nesmierne dôležité, a to práve kvôli rozšírenej zahraničnej spolupráci. Určite teda neváhajte využiť žiadnu možnosť už počas štúdia ale aj po ňom. Výhody ponúka aj Austrália štúdium, vďaka ktorému sa pozriete do sveta a získate veľké plus aj pri hľadaní zamestnania. Musíte si však zabezpečiť všetko potrebné. Okrem balenia kufrov tak budete potrebovať aj víza do Austrálie.

Kufor však nemusíte plniť teplým oblečením, keď je u nás zima, tam je leto, takže vám postačia vtipné tričká.

Scroll To Top