Free songs
Home / Bývanie / Užite si romantické ubytovanie v dreveniciach v okolí Domaši a Piešťan
Užite si romantické ubytovanie v dreveniciach v okolí Domaši a Piešťan

Užite si romantické ubytovanie v dreveniciach v okolí Domaši a Piešťan

Slovensko patrí medzi atraktívne turistické ciele, pretože toho má skutočne veľa čo ponúknuť. Nepreberné množstvo aktivít tu nájdu ako milovníci hôr, tak kúpeľných a wellness pobytov. Pokiaľ navštívite Domašu a Piešťany, nudiť sa rozhodne nebudete.

Dovolenka pri vode

Ak zvolíte ubytovanie Domaša , ocitnete sa razom v krásnej oblasti evokujúcej prímorské letoviská. Jej stredobodom je Vodná nádrž Veľká Domaša radiaca sa medzi slovenské skvosty. Rozprestiera sa v Ondavskej vrchovine a jej obrovská rozloha evokuje more. Jej šírka je 4 km, dĺžka dosahuje 14 km. V horúcich dňoch je príjemným osviežením voda s teplotou 23 °C. Užijete si tu nielen kúpanie, pre ktoré je perfektné zázemie zaistené 5 rekreačnými strediskami, ale aj rybolov a vyhliadkovú náučnú plavbu. V Domaši sa okrem iného nachádza Vihorlatské múzeum zamerané na historické mince, zbrane a brnenia. Za zmienku tiež stojí Brekovský hrad a hrad Čiva.

Kúpeľné mesto, ktoré si zamilujete

Ak dávate prednosť radšej odpočinku, zvoľte ubytovanie Piešťany . Zo všetkých kútov na vás bude sálať typická kúpeľná atmosféra. Na brehu rieky Váh si doprajete skutočný wellness relax , na ktorom na vás čaká nepreberné množstvo procedúr. Termálne kúpele s liečivými minerálnymi prameňmi vám poskytnú luxusné hotely zamerané na balneoterapiu alebo liečbu mineralizovaným bahnom, ďalej vodoliečbu, elektroliečbu a rehabilitáciu. V dojazdovej vzdialenosti od Piešťan sa nachádza najrôznejšie drevenice Hauzi , ktoré vám ponúknu tesné spojenie s prírodou. Čo by ste nemali vynechať? Rozhodne je to Kolonádový most v Piešťanoch, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Potom zavítajte do Vojenského historického múzea, hradu Tematín a navštívte Vrbovskú šikmú vežu evokujúcu vežu v talianskej Pise. Jej odklon dosahuje 99 cm. Za kúpaním vyrazte na kúpalisko Eva s originálnou dobovou architektúrou.

Scroll To Top