Free songs
Home / Nezaradené / Urobte si svoju kuchyňu krajšiu za pár eur
Urobte si svoju kuchyňu krajšiu za pár eur

Urobte si svoju kuchyňu krajšiu za pár eur

Nudí vás vaša stará kuchyňa? Vyzerá už “ošuntelo”? Vdýchnite jej svieži dych. Kompletná rekonštrukcia kuchyne je príliš drahá záležitosť, síce je to najkomplexnejšie riešenie, no aj najdrahšie. V tomto článku sa dozviete, ako jednoduchými a finančne náročnými trikmi dokážete zo svojej kuchyne urobiť niečo nové, svieže a živé.

shutterstock_229089151

Pridajte prirodzené svetlo

Svetlo dokáže zmeniť celkový vzhľad akejkoľvek miestnosti. Urobí ju väčšiu, svetlejšiu, pôsobí vzdušnejšie a sviežo. Preto sa snažte do svojej kuchyne vpustiť čo najviac prirodzeného svetla – odostrite rolety, vytiahnite žalúzie či roztiahnite závesy. Svetlo je dôležité.

Pridajte kusový koberec

Podlaha v kuchyni nebýva vždy najkrajšia. Keď bývate vo svojom, môžete ju vymeniť, no keď ste v prenájme, nebudete predsa investovať peniaze do cudzieho. Pekný kusový koberec do kuchyne pomôže rozžiariť nudnú a nepríťažlivú podlahu. Samozrejme, nezabudnite ho často vysávať a niekedy aj vyprať.

Poraďte si s kuchynskou linkou

Vyzerá to tak, že vaša kuchynská linka mala to najlepšie za sebou už za čias cisára Františka? Niečo s ňou musíte urobiť. Najlepšia by bola kúpa novej, no keď sa vám to zdá ako príliš vysoká investícia, improvizujte. Môžete aspoň jej väčšiu časť prekryť peknou poctivou drevenou doskou na krájanie, prípadne si môžete kúpiť skutočne štýlový odkvapkávač na riad. Zdá sa vám to málo? Tak ju jednoducho premaľujte. Nezabudnite ju nalakovať, aby sa náter nepoškodil pri častom dotyku s vodou.

Ostala vám farba?

Máte kuchynské skrinky bez dvierok, prípadne s presklenými dvierkami? Namaľujte zadnú stenu skrinky farbou, ktorá im dodá luxusný a svieži vzhľad. Máte biele skrinky? Namaľujete zadnú stenu gréckou modrou. Máte čierne skrinky? Dajte tam červenú alebo žltú farbu. Je na vás, aké farby si vyberiete, rozhodne to však skúste, ide o malú a lacnú zmenu s obrovským efektom.

Vymeňte vypínače na svetlo 

V kuchyni, keď ste správny kuchár, máte málokedy čisté ruky, a tak si to odnesú aj vypínače. Máte ich špinavé, zájdené, zašednuté? Vymeňte ich za nové. Najlepšie sú kovové – pridajú kuchyni elegantný vzhľad a ako bonus sa vám budú ľahko umývať.

Scroll To Top