Free songs
Home / Komerčné články / Svatba: 7 trendy doplnkov pre ženícha
Svatba: 7 trendy doplnkov pre ženícha

Svatba: 7 trendy doplnkov pre ženícha

 

Svadba je azda najslávnostnejšou udalosťou v živote každého páru, ktorý sa rozhodne pre spoločný život pod rúškom manželstva. Týkajú sa jej však isté zákonitosti, do ktorých majú čo-to povedať aj zásady spoločenskej etikety. Tie určujú napríklad aj to, čo a na akú svadbu by si mala obliecť nevesta a čo ženích. Nasledujúci článok sme venovali práve doplnkom pre ženícha. Prečítajte si a dozviete sa prečo.

Doplnky pre ženícha

Doplnky pre ženícha

Malá alebo veľká svadba?

Gro príprav každej svadby spočíva v určení aká bude čo sa veľkosti týka. Malá alebo veľká? To sú veľmi nejasné pojmy. Pre niekoho je málo 120 ľudí, pre iného je aj 30 veľa. Veľkosť svadby sa okrem počtu hostí spravidla určuje podľa typu oblečenia, podľa honosnosti miesta na hostinu, ale napríklad aj podľa luxusu áut – svadobného doprovodu.

Oblečenie na svadbu

Svadba je podľa pravidiel spoločenskej etikety v zásade jedinou spoločenskou udalosťou, kedy by sa muž svojim oblečením mal prispôsobiť žene. Tá sa na veľkú svadbu oblieka zväčša honosnejšie a nezabúda na pohodlnejšie šaty či kostým, ktoré si po slávnostnej časti dňa môže prezliecť. Toto muž nerieši, mal by sa snažiť akurát o to, aby jeho oblečenie bolo primerané vzhľadom k veľkosti svadby a róbe nevesty.

Malá svadba

Ako malú označujeme svadbu s hosťami, ktorých nie je viac ako 25 či 30. Miesto pre hostinu je v salóniku reštaurácie či hotela a svadobný vozový park riešia hostia individuálne. Muž na malú svadbu volí najčastejšie klasický oblek v čiernej farbe, k nemu bielu košeľu a slávnostnú kravatu. Prípustné sú však aj tzv. denné obleky vo svetlo šedej, bielej alebo krémovej farbe. V tomto prípade by mal muž siahnuť po bielej či krémovej košeli, béžových topánkach a pastelovej kravate.

Veľká svadba

Veľká svadba je vo všetkých smeroch honosnejšia. Nie len čo sa týka pozvaného počtu hostí, ale aj vzhľadom na ich oblečenie (u mužov fraky, žakety), luxusnejší vozový park a honosnejšie miesto pre hostinu. Na veľkej svadbe je pre ženícha bežným odevom žaket, výnimočne to môže byť aj frak. K nemu košeľa s náprsenkou, cez deň čiernu vestu, lakovky a bieleho motýlika. K žaketu ženích volí striebornú kravatu alebo plastrón a kožené topánky – oxfordky.

Pánske motýliky

Pánske motýliky

Tak hovorí spoločenská etiketa. A čo trendy doplnky pre ženícha?

Traky – ide o alternatívu k opasku. Tento moderný prvok je veľmi vídaný najmä u mladých mužov a hodí sa na svadby, ktoré sú svojim ponímaním menej formálne.

Opasok – je klasikou a zároveň trendovým doplnkom. Mal by byť kožený, úzky a farebne zlatený s ostatnými doplnkami v podobe šperkov, manžetových gombíkov a podobne.

Motýlik – tak trochu hipsterčina, ale prečo nie? Pánske motýliky sa dajú pomerne ľahko zladiť s celým outfitom ženícha a nosiť by ich mali skôr vyšší muži. Vyrábajú sa v rôznych farebných a materiálových prevedeniach, čo je ich nespornou výhodou. Pamätať by sa malo aj na to, aby motýlik ladil s doplnkami nevesty.

Hodinky – ďalšia stálica a evergreen, ktorý tu bude asi naveky. Hodinky sú vizitkou muža a ženích by mal siahnuť po hodinkách s kvalitným prevedením, ktoré sú pomerne jednoduché a elegantné.

Manžetové gombíky – ak ženích uvažuje nad manžetovými gombíkmi, je jasné, že si nemôže obliecť košeľu s krátkym rukávom. Tá je ale tak či tak neprípustná, bez ohľadu na počasie. Opäť je dôležité, aby ladili s celkovým outfitom.

Okuliare – v tomto prípade ide vyslovene o imidžový prvok. Ženísi čoraz viac siahajú po okuliaroch bez dioptrií, ktorými dotvárajú svoj look. Okuliare by však mali byť nenápadné, jednoduché a elegantné. Čierne sklá v žiadnom prípade!

Kravaty – o nich už bola reč. Okrem farby je u kravát dôležitý aj správny uzol, ktorý sa určuje podľa goliera: jednoduchý uzol k úzkemu golieru, Windsor k širšiemu.

Scroll To Top