Free songs
Home / Bývanie / Starajte sa o svoju chladničku
Starajte sa o svoju chladničku

Starajte sa o svoju chladničku

B aktérie v našej domácnosti jednoducho sú. Musíme sa s nimi naučiť žiť, no často sa ich snažíme zničiť chemickými prípravkami, ktoré sú síce účinné, no nášmu zdraviu neprospieva ani celkom sterilné prostredie.

Aj keby sa mohlo zdať, že v našich domovoch je najviac nečistôt v kúpeľni, či v toalete, opak je zväčša pravdou. Najviac ich neraz nájdeme v kuchyni, či priamo v chladničke. Dôvodom je najmä zanedbávanie čistenia týchto častí domácnosti, a tiež prehnaná snaha pri čistení kúpeľne. Tu o baktériách všetci vieme, a tak ich aj cielene likvidujeme.

Starajte sa o chladničku

Starajte sa o chladničku

Zabúdať ale na povrchy a skladové priestory, s ktorými prichádzajú do styku všetky potraviny je však hazard so zdravím. Preto by sme našu pozornosť mali upriamiť aj do kuchyne. Jedným z najpoužívanejších spotrebičov je samozrejme chladnička. Tá udržuje naše potraviny dlho čerstvé a nemusíme tak každé ráno utekať do obchodu, aby sme mohli nakŕmiť zvyšok rodiny. Život nám tak nesporne uľahčuje, no rovnako si vyžaduje aj nemú časť z nášho rozpočtu. Ide o spotrebič, ktorý je neustále závislý od elektriny a túto aj pravidelne čerpá. Zaujímať by nás tak mala jeho spotreba, a to nielen pri jeho kúpe.

Čistenie chladničky, a to nielen od baktérií a zvyškov jedla, ale aj od námrazy by sme však mali robiť aspoň raz do mesiaca. Takto si zabezpečíme, aby dlho a najmä správne fungovala, a tak si nízku spotrebu, pre ktorú ste ju kupovali, zabezpečíte na niekoľko rokov. Práve námraza spôsobuje  zvýšenie spotreby elektriny aj o 75 %, čo rozhodne nie je málo. Pri upratovaní by ste však mali myslieť aj na zadnú stranu s tepelným výmenníkom. Prach usadení v týchto častiach totiž taktiež prispieva k zbytočnému zvyšovaniu spotreby.

Udržiavanie chladničky v dobrom a najmä čistom stave je tak nevyhnutné nielen pre zdravie Vašej rodiny, ale aj pre Vašu peňaženku.

Scroll To Top