Free songs
Home / Zdravie / Spôsoby, ktoré vám pomôžu s lepším trávením
Spôsoby, ktoré vám pomôžu s lepším trávením

Spôsoby, ktoré vám pomôžu s lepším trávením

Veľmi veľa ľudí sa snaží bojovať s tráviacimi ťažkosťami a žiaľ neúspešne. Neuvedomujeme si, že najmä náš životný štýl ovplyvňuje to, akým spôsobom telo spracováva potravu. Odporúčaní je naozaj veľa. V prvom rade nesmiete zabudnúť na pitný režim, dostatočný príjem vlákniny a zdravý pohyb. Prečo je to tak dôležité, vám teraz prezradíme.

Všetko, čo sa do vášho tela dostane v priebehu niekoľkých hodín bude rozložené a organizmus si z toho zoberie potrebné živiny. Ak nie je z čoho čerpať, pretože prísun konkrétnej potravy nebol kvalitný, telo siaha po iných a dostupnejších možnostiach. Tráviaci systém je teda priamo ovplyvňovaný tým, aké jedlo jete a akým štýlom života žijete. Ak urobíte určité kroky, bude zažívanie fungovať efektívnejšie a zlepší sa aj vaše celkové zdravie a pocit pohody.

Dostatočný príjem vlákniny

Bez vlákniny to asi tak jednoducho nepôjde. Je to veľmi dôležitý zdroj a základná zložka potravy, no niektorí ľudia jej však majú nedostatok. V podstate je takmer nestráviteľná, ale veľmi dobre navodzuje pocit sýtosti. Tento efekt sa dá dobre využiť pri chudnutí. Okrem iného vláknina podporuje peristaltiku (pozvoľný pohyb stien dutých orgánov) a má veľmi pozitívny vplyv na celé trávenie. Jej schopnosť viazať na seba nežiaduce a toxické látky z potravy chráni tráviacu sústavu a niekedy je veľmi dobrou prevenciou aj proti vzniku rakoviny.

Vyvarujte sa konzumácii tukov

Samotný tuk je tiež v optimálnom množstve pre naše telo prospešný, ale vyberať si ho musíte kvalitne a v správnom množstve. Nadmerná konzumácia tejto zložky potravy môže viesť k bolestiam žalúdka a preháňaniu. Veľmi dlho sa trávi, čo spôsobuje, že po jeho požití máme pocit plného brucha.

Hydratujte svoje telo

Samozrejme, že prospešné je to z oboch pohľadov. Voda pomáha pokožke, vďaka čomu ju udržuje dlho pružnú a zdravšie vyzerajúcu. Ani tráviaci trakt sa nebude na vás hnevať, ak mu dodáte dostatočné množstvo tekutín a hlavne v pravidelných intervaloch. Okrem iného je voda preň dôležitá aj preto, že pomáha s pohybom potravy a jej trávením.

Scroll To Top