Free songs
Home / Bývanie / Záhrada / Skúste si vypestovať záhradný altánok
Skúste si vypestovať záhradný altánok

Skúste si vypestovať záhradný altánok

Pobehali ste už azda po všetkých obchodoch zo záhradným nábytkom, avšak vám sa tam žiaden tovar nepáčil? Dlhodobo hľadáte do vašej záhradky záhradný altánok, avšak ani jeden vám nepadol do oka? Ponúkame vám jednu možnosť ako si zaobstarať záhradný nábytok bez toho, aby ste zaň utratili stovky eur. Chcete vedieť aký záhradný altánok máme na mysli? Máme na mysli záhradný nábytok z vŕbového prútia. Viete si predstaviť, že by aj sa na vašej záhradke pýšil takýto typ altánku?

Vypestujte si záhradný altánok

Vypestujte si záhradný altánok

Altánok, ktorý ozvláštni záhradku

Máte pocit, že vaše záhrada je nudná a fádna? Práve záhradným altánkom z vŕbového prútia ju ozvláštnite. Vŕbové prútie sa už odnepamäti používalo ako spojovací materiál. Tieto vlastnosti by ste mali využiť na vytvorenie svojho vlastného záhradného nábytku. Možno sa vám zdá, že takýto záhradný nábytok sa zdá ako veľmi komplikovaná záležitosť, ale verte, že to tak nie je. Stačí dbať na smer rastu jednotlivých prútikov. Vŕba sa veľmi rýchlo zakorení, neobávajte sa dlhého procesu. Verte, že v sebe prebudíte architekta! Stačí, keď si kríčky budete postupne tvarovať a vytvoríte si altánok podľa vašej fantázie. Buď si spravíte iglu alebo len obyčajný prístrešok.

Odkiaľ však zobrať prúty? Prúty si musíte ísť na zbierať do prírody. Akonáhle sa začne po zime otepľovať a začne sa hlásiť jar, vyberte sa do prírody na krásnu jarnú prechádzku a nazbierajte si niekoľko prútikov na stavbu základu vášho záhradného altánku. Dbajte na to, aby ste nazbierali menšie konáriky, ktoré budú mať dĺžku približne 70 cm. Tento „materiál“ vás nebude nič stáť, akurát tak prechádzku v prírode.

Čo poviete na takýto druh altánku? Chcete byť odlišný? Chcete mať na záhradke niečo iné? V tom prípade si vypestujte záhradný nábytok. Hotová pastva pre oči!

Scroll To Top