Free songs
Home / Recepty / Skúšali ste už upiecť vajíčka v rúre?
Skúšali ste už upiecť vajíčka v rúre?

Skúšali ste už upiecť vajíčka v rúre?

Máte radi vajíčka uvarené na tvrdo, no často sa vám stáva, že sa vám pri ich lúpaní rozleje žĺtok po celej kuchynskej linke? Ak nechcete byť služobníkom času a pri ich varení si nastavovať stopky, existuje jeden spôsob, vďaka ktorému budú mať vajíčka žĺtky v pevnom skupenstve. Ako na to?

shutterstock_133684631

Upečte ich

Áno, nielen kurča, ale aj vajíčka sa môžu piecť. Ako na to? Predhrejte si rúru na 325°C, vajíčka dajte do plechu na muffiny, nemusíte ho vytrieť maslom ani nič a dáte ich piecť. Ako dlho bude trvať, kým budú hotové? Optimálna dĺžka pečenia je pol hodina, potom ich dajte do studenej vody a môžete lúpať.

Aký je rozdiel medzi pečenými a varenými vajíčkami

Istotne sa pýtate, že či je rozdiel medzi uvarenými vajíčkami a tými upečenými. Áno, tie upečené majú viac jemnejšiu textúru a ich chuť je krémová. Aké sú výhody pečenia vajíčok pred ich varením? Máte s tým menej starostí a nemusíte sledovať čas, rúra ho odsleduje za vás. Ale hlavnou výhodou je, že takto pripravené vajíčka môžete v chladničke mať pripravené aj týždeň.

Tip na záver

Máte problémy s lúpaním vajíčok, ale nechcete ich piecť? Skúste ich pridať do vody až vtedy, keď sa bude variť. Predtým ich však vyberte z chladničky a dajte im 10 minút, nech nie sú príliš studené. Naložte si ich na lyžicu a opatrne, aby nepraskli, ich vložte do bublajúcej vody. Takto uvarené vajíčka sa vám budú oveľa lepšie lúpať.

Scroll To Top