Free songs
Home / Cestovanie / Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?
Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?

Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?

Vybrať si dovolenku, na ktorú ide viac ako jeden človek, býva často problém. No v tomto článku vám nebudem radiť, aké miesto si vybrať, poradím vám, na čo by ste si mali pri výbere dovolenky dávať pozor, aby ste neboli po príchode sklamaný. Lebo aj dovolenka môže byť stresujúca, niekedy aj viac ako deadline v práci. Čoho by ste sa mali držať, aby ste o vašej dovolenke mohli hovoriť ako o najlepšej na svete?

Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?

Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?

Stavte na skúsenosti

Správy o tom, že tá a tá cestovná kancelária skrachovala a vo svojich destináciach ostalo zaseknutých toľko a toľko jej klientov, sú počas dovolenkovej sezóny pomerne bežné. Čo robiť, aby ste aj vy neboli predmetom takýchto správ? Stavte na skúsenosti, vyberte si cestovnú kanceláriu, ktorá pôsobí na trhu dlhé roky a nikdy nehrozilo, že bude vyhlásená za insolventnú.

Nenechajte sa uniesť cenou

Neskočte po prvej cenovej ponuke, ktorá sa vám bude zdať až príliš výhodná výhodná. Jednak vás môžu nepríjemne prekvapiť skryté poplatky, ktoré ste si nevšimli alebo neboli uvedené na reklamnom plagáte, navyše priveľmi nízka sumu by mala spustiť kontrolku, ktorá vám hovorí, že je niečo zlé – zlé služby, hotel v havarijnom stave či špinavá pláž.

Katalóg nestačí

Vybrať si zájazd podľa obrázkov v katalógu nestačí. Viete si predstaviť koľko filtrov bolo použitých na fotografie? Je to podobné ako s modelkami – na titulke módneho časopisu vyzerá ako bohyňa, no v skutočnosti by ste ju nespoznali. Preto sa snažte dostať k amatérskym fotkám a videám z miesta, na ktoré chcete ísť. Internet je skvelý pomocník.

Získajte recenzie

Čítajte cestovateľské blogy, hľadajte skúsenosti ľudí, ktorí boli tam, kde sa chystáte ísť aj vy. Neuspokojte sa iba s informáciami, ktoré si prečítať v katalógu či na Wikipedii. Hľadajte informácie ľudí, ktorí si to vyskúšali na vlastnej koži, od ľudí, ktorí majú nejaké meno v cestovateľskom svete.

Buďte pozorný

Jasné, tešíte sa na dovolenku, už sa chcete čvachtať v mori, myšlienkami ste inde, no štipnite sa  do líca a nachvíľku sa ešte sústreďte – prečítajte si celú zmluvu, áno, aj tie malé písmenká, teda hlavne tie. Síce sú malé, ale vedia pre vás pripraviť veľké prekvapenie.

Nedôveruj a preveruj

Je v katalógu napísané, že na pláž to máte 2 minúty? Ako? Autom? Na koni? Lietadlom? Zapnite si Google maps a dajte si tú robotu a pozrite si, ako skutočne ďaleko je hotel od pláže a od mora. Buďte detailista a dajte si na výbere dovolenky záležať. Radšej strávte dve hodiny robotou navyše, ako 10 dní na mieste, kde sa vám nepáči.

Scroll To Top