Free songs
Home / Komerčné články / Dovolenkujte na tureckých plážach
Dovolenkujte na tureckých plážach

Dovolenkujte na tureckých plážach

Zakázať si v zime myslieť na letnú dovolenku pri mori je takmer nemožné. Iba málokto miluje cestou do práce preskakovať mláky roztopeného snehu alebo sa z okna pozerať na ľudí zababušených do hrubých kabátov. Tento rok nastal čas navštíviť Turecko.

Do Turecka na výhodnú dovolenku

Každá krajina sveta sa pýši niečím iným. Niekde sú to architektonické diela, inde je to nádherné more a čisté pláže, pozoruhodné tradície, gastronómia alebo prírodné úkazy. Ak sa vyberiete na dovolenku do Turecka, sami si môžete utvoriť názor o tom, čím je určite jedinečné. Samozrejme, na to, aby ste to vedeli posúdiť, nestačí ležať dva týždne na pláži a hľadieť na barančekov na oblohe. Veľmi užitočné je skĺbiť na dovolenke oddych s poznávaním krajiny. V orientálnom Turecku je toho dosť na pozorovanie, tak nech vás neodrádza ani časový posun, ani vzdialenosť destinácie. Letecky je to do Turecka otázka pár hodín. Za tú dobu si môžete v turistickom sprievodcovi prečítať, kam počas dovolenky rozhodne vyraziť. Keďže Turci sú pohostinní a turistov si vážia, možno vám aj sami poskytnú nápady na jednodňové výlety po okolí. Otázne je, či si trúfate spoznávať krajinu počas letných dní, keď teplota bežne dosahuje 35 až 40 stupňov Celzia. Kto však cestuje na dovolenku k moru, väčšinou s týmto „obmedzením“ počíta a teší ho, že si užije príjemné počasie a prímorskú klímu.

Čo v Turecku uvidíte

Medzi turistami sú najvyhľadávanejšie lokality Antalya, Belek, Side, Alanya, Bodrum alebo Kemer. Rozhodovať sa môžete podľa vzdialenosti jednotlivých destinácií, skúsenosti ostatných cestovateľov alebo najväčších turistických lákadiel. V Antalyi vás napríklad zaujmú prístavy, mešity i pozostatky starovekých miest. Turistické stredisko Belek láka modernými a luxusnými hotelmi a plážami s jemným pieskom. Ak milujete spoznávať históriu, lokalita Side vás strhne antickými pamiatkami, v Alanyi si môžete poležať na známej Kleopatrinej pláži, užiť si tamojšie jaskyne a kúpeľné procedúry. Turecká destinácia Bodrum nie je ďaleko od gréckeho ostrova Kos a poskytne množstvo rozptýlenia všetkým, čo si chcú dovolenku užiť aj po inej stránke. Reč je napríklad o návšteve nočných klubov, barov alebo miest, kde málokedy objavíte rodiny s deťmi. Počas dovolenky v Turecku zaujme aj lokalita Kemer. Tam môžete na vlastné oči uvidieť v prístave delfíny, pozrieť si Zelený kaňon alebo zrúcaniny antického mesta. Nech už sa rozhodnete pre dovolenku v ktorejkoľvek zo spomenutých oblastí, zaiste budete spokojní. Dajte si však pozor na tureckú kuchyňu, netradičné chute by vám mohli spôsobiť tráviace ťažkosti, a tak sa ľahko môže stať, že svoju dovolenku nepreležíte na pláži, ale v hotelovej izbe. Aj vodu pite radšej takú, čo si kúpite balenú niekde v obchode.

Scroll To Top