Free songs
Home / Móda a krása / Vlasy, pleť a telo / Domáce pleťové masky
Domáce pleťové masky

Domáce pleťové masky

Už máte plné zuby predražených pleťových masiek, ktoré vám aj tak doteraz spôsobovali alergické reakcie? Začervenaniu pokožky a vyhádzaniu vyrážok bude už koniec ak si vyrobíte domáce masky na pleť. Nespoliehajte sa na výrobky, spoľahnite sa na bylinky a na potraviny, ktoré vám dá záhradka. Vari neviete čo z vašej záhradky by vám pomohlo k zdravej sviežej pleti? Poďme sa do nej pozrieť.

Spravte si domácu pleťovú masku jednoducho a rýchlo

Spravte si domácu pleťovú masku jednoducho a rýchlo

Sezóna dozrievania uhoriek

Máte za domčekom záhradku so zeleninou a medzi nimi máte uhorky? Zopár ich ušetrite a spravte si z nich výživovú masku. Uhorka má dokonalé hydratačné schopnosti a verte či nie, sťahuje póry. Uhorku si stačí len nadrobno nastrúhať a prikladať na pleť. Úplne jednoduchá maska.

Poradíme vám ešte jednu uhorkovú masku, ktorá omladí a osvieži vašu pleť – na túto masku okrem uhorky potrebujete aj jogurt a kyslú smotanu. Stačí uhorky rozmixovať, potom k tomu primiešať jogurt a kyslú smotanu a následne ju môžete nanášať na postihnuté miesta.

Na mastnú pleť vám poradíme skvelú masku – masku z paradajok.

Aj z paradajok môžete docieliť zdravú pleť

Šťavnaté červené plody na vašej záhradke vám budú dobré nielen do vynikajúceho paradajkovo- cibuľového šalátu, ale aj na výrobu masky pre mastnú pleť. Z čerstvých paradajok si spravíte kašičku, poprípade ich nakrájate na kolečka. Kašičku alebo kolieska si nanesiete na vopred dôkladne vyčistenú pleť a necháte pár minút pôsobiť.

Petržlen – nielen do polievky

Je v zemi a predsa vám pomôže k čistej dokonalej pleti. Čo to asi bude? Je ňou koreňová zelenina – petržlen, ktorý stačí keď rozmixujete a zmiešate ho spolu s mäkkým tvarohom. Túto masku nechajte pôsobiť pol hodiny a následne ju spláchnite studenou vodou.

Ak si však nechcete cez leto nanášať na pleť masky a radšej by ste chceli niečo osviežujúcejšie, poradíme vám jeden tip, ktoré využívajú mnohé ženy. Pripravte si čaj z domácich byliniek, nájdite si v domácnosti fľaštičku s rozprašovačom. Načo vám bude takáto fľaštička? Práve na čaj z byliniek, ktorý si budete následne nanášať na pleť. Tento sprej vás osvieži a vyčistí vašu pleť. Môžete ho použiť kdekoľvek, či už v autobuse cestou do práce alebo večer pred spaním. Stačí si ho len na postihnutú pleť nastriekať. Avšak pozor! Aplikujte to len na vyčistenú pleť, čiže nie na žiadny make up!

Pleťové masky si môžete urobiť doma skôr ako napočítajte do troch. Nič náročného. Ženy inšpirujte sa!

Scroll To Top