Free songs
Home / Komerčné články / Detoxikácia organizmu
Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Denne do tela dostaneme s jedlom aj mnoho škodlivých látok. Ak sa v tele tieto škodliviny nahromadia, môžu spôsobovať rôzne zdravotné ťažkosti ako problémy s trávením, kožné problémy či celková únava organizmu. Detoxikácia sa používa na prečistenie organizmu v rôznych kultúrach po stáročia. Zbavením sa toxínov z tela sa často odstránia aj mnohé problémy, ktoré vás trápili možno aj niekoľko rokov. Najdôležitejším orgánom pre detoxikáciu je pečeň, ktorá neustále pracuje na zbavení sa škodlivín z tela. Toxínov sa ale zbavujeme aj pomocou obličiek, čriev, kože a pľúc. Očista organizmu sa odporúča aspoň raz ročne. Nie je však vhodná pre dojčiace matky, deti, ľudí s chronickými degeneratívnymi ochoreniami, rakovinou a tuberkulózou. Pred začiatkom detoxikácie je dobré konzultovať váš zdravotný stav s lekárom.

shutterstock_185978639

Detoxikáciu organizmu by mali vyskúšať ľudia s nasledovnými zdravotnými ťažkosťami:

  • nevysvetliteľná únava
  • podráždená koža
  • alergie
  • nadúvanie
  • menštruačné problémy
  • duševné problémy

Ako začať s detoxikáciou

Čo najskôr eliminujte škodlivé látky, ktoré dostávate do tela. Ideálne je skoncovať s fajčením, nepiť alkohol a jesť čo najmenej cukru a nasýtených tukov. Taktiež je dobré minimalizovať použitie chemických čistiacich prostriedkov a vymeniť ich za prírodné alternatívy. Množstvo chemikálií dostávame do tela v podobe dezodorantov, voňaviek, šampónov a pleťových krémov, ktoré obsahujú konzervanty, farbivá a iné látky. Pre celkové zdravie a očistu organizmu je dobré eliminovať stres a mať radosť zo života. Stresu za dá zbaviť pomocou meditácie, cvičením jógy alebo športom.

Vhodné jedlá pri detoxikácii

Detoxikácia nemusí znamenať hladovanie niekoľko dní, ale organizmus očistíte aj zmenou stravy. Vhodné je nahradiť bielu ryžu hnedou, jesť jedlá bohaté na vlákninu a kupovať organicky pestované ovocie či zeleninu. Sladené nápoje a sladkosti by ste mali úplne vynechať. Pečeni prospeje odvar z koreňa púpavy, zelený čaj a bylinky ako pestrec mariánsky benedikt lekársky, nechtík lekársky, schizandra čínska. Na Slovensku máme čistú pitnú vodu, ktorej je vhodné vypiť aspoň 2 litre denne. Netreba kupovať predražené minerálne vody. Vďaka vhodnej strave podporíte detoxikáciu a zároveň je to správna cesta ako schudnúť.

Pre podporu detoxikácie tela je vhodná sauna, pomocou ktorej sa cez kožu vyplaví veľké množstvo toxínov. Taktiež je vhodné plávanie, či behanie v prírode. Po pár týždňoch zmeny by sa mali dostaviť prvé úspechy v podobe lepšej nálady, zlepšenej kondície a zdravia.

Scroll To Top