Free songs
Home / Komerčné články / Čo pomôže na spálenú pokožku od slnka
Čo pomôže na spálenú pokožku od slnka

Čo pomôže na spálenú pokožku od slnka

Horúčavy, ktoré sme zažili toto leto, určite potešili mnohé deti a študentov, ktorí si užili prázdniny. Slnko však niekedy vie riadne potrápiť, najmä ak si nedáme pozor a opaľujeme sa príliš dlho či nepoužijeme opaľovací krém. Počas letných horúčav odporúčame skryť sa pred slnkom počas obeda od 11 hod. do 15 hod. Vtedy je slnko veľmi intenzívne a ľahko vám spáli pokožku. To platí pre dospelých a hlavne pre deti. Ak ste nemohli odolať a teraz vás trápi spálená pokožka, skúste niektorú z našich rád na zmiernenie popálenia.  Aby však pobyt pri vode, či dovolenka pri mori bola bez ujmy na vašom zdraví, snažte sa nevystavovať slnku až príliš.

shutterstock_129031994

Natretie pokožky jogurtom – na začervenané miesta pokožky natrite obyčajný biely jogurt, vďaka čomu hneď ucítite príjemnú chladivú úľavu, ktorá vám pokožku upokojí a protizápalový účinok jogurtu pomôže k rýchlejšiemu zahojeniu. Jogurt nechajte na koži aspoň päť minút, potom umyte. Aplikáciu opakujte trikrát denne.

Prikladajte surové zemiaky – ošúpte zemiak a rozmixujte ho v mixéri. Takúto kašu natrite na popálenú pokožku a nechajte tam vyschnúť. Potom miesto umyte a zopakujte za pár hodín.  Zemiaky sa dajú tiež použiť nastrúhané alebo len nakrájané na kolieska.

Pokožku spálenú od slnka môžete potierať vodou s octom. Zrieďte jeden diel octu s jedným dielom vody. Namáčajte handru a prikladajte na popálené miesta pokožky. Ocot sa dá tiež aplikovať v rozprašovači a nasprejovať na pokožku.

Uhorky sú ďalším vynikajúcim liečiteľom popálením od slnka. Prikladajte na kolieska nakrájanú uhorku na kožu hneď ako prídete z opaľovania. Nechajte pôsobiť približne 15 minút. Uhorku môžete použiť aj podobne ako zemiak rozmixovanú alebo nastrúhanú.

Aloe vera – dnes už aj Slovákom známa rastlina, ktorá má rôznorodé využitie. Sú známe jej antibakteriálne a stimulačné účinky a používa sa aj v medicíne na regeneráciu popálenín. Rastlina aloe vera sa dá pestovať aj v domácnosti a stačí z nej odstrihnúť jedno rameno a dužinu použiť na pokožku. Natierať sa odporúča viac ráz denne, čím sa spálená pokožka rýchlejšie zregeneruje. Aloe vera sa používa aj na uštipnutie hmyzom.
Proti spáleniu od slnka existujú ešte ďalšie spôsoby ako potieranie kamilkovým čajom či rajčinami. Je len na vás, ktorý spôsob si vyberiete, účinok by mali mať všetky horeuvedené.

Scroll To Top