Free songs
Home / Cestovanie / Cítite sa zle? Začnite turistikovať.
Cítite sa zle? Začnite turistikovať.

Cítite sa zle? Začnite turistikovať.

Aj keď sa už zima prekoprcla na južnú pologuľu, vy máte pocit, akoby tu stále bola? Cítite sa unavení a neviete sa opäť dostať do fyzickej a psychickej pohody? Skúste sa radšej vyhnúť raňajšej káve, ktorá vám síce dodá energiu, avšak po krátke dobe vám privolá útlm. Áno, káva nie je taký životabudič ako ste si mysleli. Po dlhej zime vás dokáže prebudiť len pohyb a ešte raz len pohyb. Máte záujem zo sebou čosi robiť? Ak áno, tak sa snažte vybaviť tou najlepšou obuvou a oblečením a vyberte sa do prírody.

Tatra Mountains in Slovakia Lomnicky stit slovakia ** Note: Soft Focus at 100%, best at smaller sizes

Príroda je životabudič!

Myslíte si, že vás viac preberie nejaká relácia v TV, keď je vonku krásne a slnečno? Určite nie. Ak máte doma dobrú obuv, ktorá ochráni vašu nohu pred horším terénom, mali by ste si ju obuť a ísť. Nemyslite na hlúposti. Choďte si vyventilovať hlavu ďaleko do prírody. Uvidíte, že zabudnete na všetky starosti. Nie nadarmo sa hovorí prírode, že je najlepší životabudič. Ak sa cítite stále unavení a máte pocit, že by ste zaspali aj na autobusovej zastávke, vyhraďte si čas a zájdite si pozrieť prírodu do najbližšieho lesa. Aj hodina denne vám bude stačiť.

Na Slovensku sa dá turistikovať

Ak ste si mysleli, že na Slovensku sa nedá turistikovať, tak ste boli na veľkom omyle. Slovensko ponúka mnoho krás, kvôli ktorým sem prichádzajú zahraniční turisti. Vy to máte po ceste a neboli ste tam ešte? Napravte to. Táto jar má byť naozaj prekrásna, tak prečo to potom nevyužiť? Aj keď je v Tatrách ešte zima, môžete sa vybrať na light prechádzku trebárs okolo Štrbského plesa. Následne sa môžete zaviezť do Tatranskej Lomnice alebo Starého Smokovca, kde sa budete môcť pokochať krásnym výhľadom na naše veľhory. Čo viete, možno na vás zažmurká aj Gerlachovský štít. Prekrásna tatranská príroda je lákadlom počas každého ročného obdobia.

Nielen Tatry sú veľkým lákadlom. Turistikovať sa dá aj v Malej Fatre, Veľkej Fatre, v Javorníkoch, v Strážovských vrchoch a mnohých ďalších. Ak nemáte nápad, skúste sa postaviť pred mapu. Zavrite oči a náhodne ukážte na nejaké miesto. Ak nemáte ani potuchy, čo sa na danom mieste nachádza, vygooglite si to. Takýto typ cestovania oceňujem aj ja. Skúste to. Určite sa vám to zapáči.

Turistika mi prináša energiu. Chcete ju aj vy?

Scroll To Top