Free songs
Home / Cestovanie / Cestujete a hľadáte ubytovanie? Skúste Airbnb
Cestujete a hľadáte ubytovanie? Skúste Airbnb

Cestujete a hľadáte ubytovanie? Skúste Airbnb

Pri dnešných cenách leteniek by bolo hriechom aspoň raz za pár mesiacov si neurobiť pekný výlet. Za pár desiatok eur sa za Bratislavy dostanete do Londýna, Ríma či Barcelony. Letenky nie je problém si zarezervovať, lenže kde nájsť dobré ubytovanie a za dobrú cenu, môže byť tak trochu problém. Teda v tom prípade, ak ste ešte neskúsili Airbnb. Ako funguje táto služba, aké sú jeho výhody a čo to je?

Screenshot 2016-03-23 08.41.06

Čo je Airbnb

Airbnb je sieť bytov, domov či chát, ktoré prenajímajú ľudia, ktorí ich vlastnia. Nie sú to žiadne hotely a ani sterilné hotelové izby bez atmosféry. Sú to útulné byty s kuchyňou, kúpeľňou a vybavením ako v skutočnom byte, kde niekto žije. Prenajať si môžete buď celý byt či dom, alebo aj jednu izbu v byte, v ktorom býva majiteľ. V akej relácii sa pohybujú ceny? To závisí od jednotlivých miest, no v mnohých prípadoch je to oveľa výhodnejšie, ako si prenajímať izbu v hoteli a ak idete na výlet viacerí, potom je toto pre vás jasná voľba.

Ako Airbnb funguje

Airbnb je v podstate iba prostredník, cez ktorý komunikujete s majiteľom bytu. Ideálne je komunikovať iba cez tento kanál, aby ste mali dôkazy v prípade reklamácie či vrátenia peňazí. Vy si vyberiete mesto, cenový limit, dátum, koľko vás ide a to, či chcete celý byt alebo vám stačí iba izba. Airbnb vám zobrazí ponuku a vy si vyberiete ten, ktorý vám je najsympatickejší. Hneď pri rezervácii platíte, trik je však v tom, že síce vám peniaze odídu z účtu, ale Airbnb ich zadrží a pripíše ich na účet majiteľa bytu až 24 hodín po tom, čo sa ubytujete.

Aké sú výhody Airbnb

Veľkou výhodou je, že sa stretnete s majiteľom bytu, ten vám dá rôzne tipy na zaujímavé miesta, reštaurácie či kaviarne. Môžete sa s ním porozprávať o čom chcete a nemáte pocit strojenosti, ako tomu býva na hotelových recepciách. Veľkou výhodou je, že aj cenová prístupnosť, napríklad celý byt v centre Budapešti si môžete prenajať pre dve osoby za 35 € na noc. V prípade, že by ste tam chceli byť viacerí, je na dohode s majiteľom, či vám zdvihne cenu o nejaký poplatok navyše, alebo cena ostane rovnaká. Airbnb je skvelá a bezpečná možnosť pre všetkých, ktorí majú už dosť nudných hotelov a chcú zažiť atmosféru mesta so všetkým, čo k tomu patrí.

Scroll To Top