Free songs
Home / Cestovanie / Atény – srdce kolísky Európy
Atény – srdce kolísky Európy

Atény – srdce kolísky Európy

Hlavné mesto Grécka, srdce kolísky Európy, veľa psov, jedno z mála historických centier, ktoré vám veľa zaujímavého pri pohľade z vyhliadky nad mestom, neponúkne, veľa špiny a ešte viac krásy. Presne to sú Atény. A po novom je to aj centrum častých protestov Grékov. No aj napriek tomu sú Atény mestom, ktoré by mal navštíviť každý človek, ktorého fascinuje architektúra, staré civilizácie a pomalý-rýchly život.

Hlavné mesto Grécka - Atény

Hlavné mesto Grécka – Atény

Čo musíte v Aténach vidieť? 

Atény sú mestom, ktoré vám ponúka krajší výhľad, keď ste dole – vidíte najväčšiu pamiatku nielen Grécka, ale celej európskej civilizácie – Akropolis so svojou dominantnou stavbou Parthenonom. Miesto, ktoré aj po tisíckach rokoch pôsobí neskutočným dojmom. Tá majestátnosť, ktorú boli schopní Gréci vybudovať bez pomoci hydraulických žeriavov, je neuveriteľná. Nájdete tu aj krásnu arénu Dionýzovho divadla. Pri predstave, že tu vzniklo divadlo, ako ho poznáme, vám bude naskakovať husia koža, aj keby v Aténach bolo  40°C.

Prechádzka po Plake

Hoci sa cez Atény premelú stovky tisícov turistov, určite nevynechajte návštevu štvrti Plaka. Krásna štvrť s typickými gréckymi úzkymi uličkami, farebnými reštauráciami so stolmi na ulici, desiatkami schodov smerujúcich k Akropole, miesto, kde sa musel zrodiť genius loci. Ďalším miestom, kde si užijete skvelú atmosféru a relatívny pokoj sú Národné záhrady. Obrovský ostrov zelene v srdci tejto metropole. Miesto, kde sa aj tisícky turistov stratia a máte pocit absolútneho intímna.

Ďalšie grécke “kamene”

Ďalšou typickou kamennou stavbou Atén je Hadriánov val, ktorý tu stojí približne 1900 rokov, takže ide naozaj o neobyčajné kamene. Delil Staré mesto od Nového, aj preto jeho zachované kúsky nájdete na viacerých miestach Atén. Ďalšími “kameňmi”, konkrétne mramorom, je štadion Panathenaic, ktorý hostil prvé moderné olympijské hry. Majestátna stavba, ktorú navštívte ráno alebo mimo turistickej sezóny. Miesto, na ktorom budete sami a vychutnáte si jedinečnú atmosféru. Jediný človek na štadióne pre 45 tisíc divákov. Štadión, ktorý bol postavený v roku 140 a počas prvej modernej olympiády tam bolo 80 tisíc ľudí. A teraz tam budete len vy a váš pokoj. A duch Atén.

Scroll To Top