Free songs
Home / Bývanie / Ako vybrať záhradný nábytok?
Ako vybrať záhradný nábytok?

Ako vybrať záhradný nábytok?

A k vás otravujú horúce letné večery vo vašej obývačke, spravte si novú a vzdušnejšiu z vašej záhrady. Teplo vymeníte za príjemný letný vzduch a telku za oblohu plnú hviezd. Znie to lákavo, však? Ako to ale dosiahnuť? Stačí si kúpiť záhradný nábytok, ktorý sa o to postará za vás. Ak sa trápite, ako ho vybrať, máme pre vás pár tipov.

Záhradný nábytok

Záhradný nábytok

Drevený nábytok? Jedine tík

Nie je to tak dávno, čo tíkové drevo vytlačilo záhradný nábytok vyrobený z drevín rastúcich v našich končinách. Dôvody sú jednoduché – tíkové drevo je pevnejšie, vydrží dlhšie a je oveľa kvalitnejšie ako ostatné dreviny. Keď si budete vyberať drevený nábytok, myslíte na tieto vlastnosti tíku. Okrem týchto vlastností, nás očarí aj krásna zlatomedená farba tíku, ktorého údržba nie je vôbec náročná – stačí ho iba umyť a naimpregnovať. Ak sa vám to nechce alebo na to zabudnete, dostane nábytok atraktívny patinový nádych, no jeho vlastnosti a životnosť to nijako neovplyvní. Nemusíte sa obávať žiadnej katastrofy.

Očaril vás ratanový nábytok?

Získal si vás ratanový nábytok, no jeho prírodné verzie nechcete, pretože ich životnosť je krátka a údržba zložitá? Na trhu je verzia ratanového nábytku vyrobeného zo syntetických vlákien. Už  sa viac nemusíte obávať toho, že vám ho zničí dážď, mráz alebo vy, keď si naň sadnete po tom, čo vyleziete z bazénu a dostanete naňho chlórovú vodu. Syntetický ratanový nábytok vydrží každé počasie – či je teplo, zima, prší, svieti slnko, všetko! Aj údržba je veľmi jednoduchá – opláchnite ho hadicou alebo pretrite vlhkou handričkou. Nič viac netreba.

Nábytok z meranti

Okrem tíku je obľúbeným drevom meranti, hlavne kvôli svojej trvanlivosti, pevnosti a zaujímavej červenej farbe. Aj kvôli svojej výraznej farbe sa hodí prevažne do moderných záhrad. Ak však máte rustikálnu záhradu a meranti nábytkok je váš sen, pokojne si ho kúpte, ale dajte si pozor na to, aby ostatné záhradné doplnky ladili s vašou novou záhradnou pýchou.

Už viete, aký záhradný nábytok teraz letí a nie je to len kvôli dizajnu, ale hlavne vďaka jeho kvalite. Preto sa pripravte na horúce leto, zveľaďte svoju záhradu či balkón a užívajte si príjemne chladivé večery na nových kúskoch. Hurá na nákup záhradného nábytku.

Scroll To Top