Free songs
Home / Bývanie / Ako vybrať strešné krytiny? Toto sú naše tipy!

Ako vybrať strešné krytiny? Toto sú naše tipy!

Ak sa chystáte rekonštruovať, poprípade prerábať celú strechu, mali by ste myslieť na strešné krytiny. Ide totiž o korunu celého domu a preto výber tohto prvku nepodceňte. Aby sme vám to uľahčili, prinášame vám tipy, ako si vybrať strešné krytiny správne. Vydržia vám tak dlho a bez akéhokoľvek poškodenia.

Pre výber tých správnych strešných krytín platí hneď niekoľko dôležitých podmienok, na ktoré by ste sa mali pri výbere zamerať. Čo sa týka ceny, určite sa oplatí zainvestovať vyššiu čiastku. Predsa len, v tomto prípade platí, že cena sa častokrát odvíja práve od kvality prevedenia. Ak túžite po kvalitnom prvku tohto typu, určite investujte viac. Tak a teraz sa poďme pozrieť na to, na čo by ste sa mali pri výbere strešných krytín zamerať.

Dôležitá je životnosť

Keď si budete vyberať strešné krytiny, v prvom rade sa zamerajte na ich životnosť. Tá je zväčša daná materiálom, ktorý bol použitý pri výrobe. Skvelým riešením sú napríklad keramické a betónové škridly. Tie bez problémov môžu vydržať aj neuveriteľných 100 rokov. Výborná voľba je aj bridlicová krytina, poprípade tá plastová či asfaltová. V každom z týchto prípadov ide o výbornú životnosť, ktorá rozhodne stojí za pozornosť.

Základom je správna údržba

Všetky typy strešných krytín sú špecifické a vyžadujú si tak aj svoj prístup k údržbe. V prípade, že chcete myslieť ekologicky a rozhodnúť sa pre krytinu z prírodných materiálov, musíte počítať aj vyššou údržbou, ktorá musí byť dodržiavaná pravidelne. Často takúto strešnú krytinu napádajú škodce, môže byť aj vyšší výskyt rias, lišajníkov alebo machov, ktorý je však v tomto prípade prirodzený. Ak nechcete mať až tak veľké starosti s údržbou, výborným riešením je napríklad keramická krytina.

Medzi ďalšie parametre patrí napríklad aj hmotnosť strechy, estetická stránka a odolnosť, ktorá je veľmi dôležitá.

Scroll To Top