Free songs
Home / Bývanie / Ako si zabezpečiť domácnosť pred zlodejmi?
Ako si zabezpečiť domácnosť pred zlodejmi?

Ako si zabezpečiť domácnosť pred zlodejmi?

Domov je miestom, kde každý môže vykonávať v pokoji rôzne aktivity a je to takmer jediný bezpečný priestor. Samozrejme najmä v súčasnosti treba byť v pozore, pretože vlámačov a zlodejov je stále viac a môže sa stať, že aj vaša domácnosť sa stane terčom vykrádania. Ako sa tomu dá efektívne zabrániť?

Zlodeji a vlámači často navštevujú domy, ale aj byty v bytovkách. Menšia šanca, že vás vykradnú je v prípade, že bývate na vysokom poschodí v bytovke, či paneláku, pretože väčšinou sa tam zlodejom nechce a boli by veľmi nápadný kým by zbehli dolu. Ako sa však brániť v iných prípadoch?

Alarmy a kamery ako najlepšia ochrana pred zlodejmi?

V prípade, že bývate v bytovom dome, či paneláku, najlepšia obrana sú bezpečnostné dvere a vchod so zámkom. Správcu môžete požiadať, aby namontoval do priestoru kamery a tak budete plne zabezpečený. Čo ale robiť ak bývate v dome? Na dome vám veľmi nepomôžu bezpečnostné dvere, pretože zlodej sa vie dnu dostať aj cez okno. Dobrá možnosť je namontovať alarm do domu. Ten by začal hučať hneď ako by zaznamenal pohyb a vlámač by nestihol v časovom limite zadať heslo. Medzi veľmi dobrú značku alarmov patrí Jablotron.

Montáž alarmu Jablotron je veľmi jednoduchá a nezaberie vám veľa času. Ďalšia možnosť je kamerový systém, ktorý vám tiež dokáže pomôcť proti zlodejom. Montáž je veľmi jednoduchá a v prípade potreby viete nájsť viac o montáži kamerového systému aj na internete. Kamerový systém vám pomôže odhaliť identitu zlodeja, no zároveň pôsobí aj odstrašujúco pre väčšinu vlámačov. Dobré je namontovať kamery na viac miest, aby ste mali celý prehľad dookola domu a mohli tak včas reagovať. Následne nezabudnite na viditeľné miesto nalepiť informačnú nálepku, aby všetci vedeli, že máte kamerový systém a odradilo to každého ešte viac.

Neváhajte a zabezpečte si dom aj vy!

Scroll To Top